Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Europejska Noc Muzeów. Skandynawia

Data publikacji: 23.04.2013, 14:03

Patronat Honorowy


W sobotę, 18 maja zapraszamy na kolejną Europejską Noc Muzeów. Tym razem tematem przewodnim będzie Skandynawia. We współpracy z artystami, zespołami i prelegentami oraz pod patronatem honorowym Ambasad Szwecji, Norwegii i Finlandii postaramy się przybliżyć Państwu piękno dziewiczej przyrody, kulturę, historię, tradycje oraz obyczaje naszych północnych sąsiadów. Do późnych godzin wieczornych obozować będą wikingowie. Bawić będziemy się w rytm największych przebojów muzyki skandynawskiej. Usłyszymy również pieśni morskie i szanty żeglarskie. Nie zabraknie pokazów oraz warsztatów tanecznych. Entuzjaści wycieczek i dalekich podróży będą mogli skorzystać z wielu propozycji: nocnych spacerów po Tczewie, również w stylu Nordic Walking, Gry Miejskiej, zwiedzić wszystkie wystawy oraz wysłuchać prelekcji podróżniczych. Dla koneserów kina przewidziane są pokazy klimatycznych filmów duńskich. Nie zabraknie również kuchni skandynawskiej, a dzięki firmie Barilla Poland Sp. z o. o, będziemy mogli skosztować pieczywa WASA. Odbędą się także prelekcje kulinarne. Na najmłodszych czekają warsztaty plastyczne „Mały Wiking”, tradycyjne gry i zabawy skandynawskie, gra edukacyjna „Skarby Bałtyku”, odczyty bajek norweskich, szwedzkich i duńskich oraz filmy animowane.

Bawić będziemy się od 18.00 do 01.00!
WSTĘP WOLNY


Z ostatniej chwili
Preludium do tegorocznej Nocy Muzeów będzie spacer po Tczewie "Śladami św. Jerzego", który jest patronem Szwecji. W tę niezapomnianą podróż zabiorą nas pasjonaci historii naszego miasta z Dawnego Tczewa. Wyruszamy o 16.30 z dziedzińca Fabryki Sztuk.


Spośród gości skandynawskiej Nocy Muzeów, którzy zakupią posiłek
w "Zajeździe Słonecznym", stacjonującym na dziedzińcu Fabryki Sztuk,
o godzinie 23:00 rozlosowane zostaną zestawy kijków Nordic Walking ufundowane przez Zajazd.

Składamy serdeczne podziękowania naszym Sponsorom

UWAGA
Zapisy na zajęcia warsztatowe tańca skandynawskiego i warsztatów bębniarskich wyłącznie pod adresem e-mail: wystawy@fabrykasztuk.tczew.pl
Liczba miejsc ograniczona!

BEZPŁATNE AUTOBUSY
Podczas Nocy Muzeów, w godzinach późnowieczornych i nocnych, będą kursować bezpłatne autobusy komunikacji miejskiej, które ułatwią nam powrót do domu. Autobusy będą specjalnie oznaczone "NOC MUZEÓW". Składamy serdeczne podziękowania Miejskiemu Zarządowi Dróg w Tczewie, dzięki któremu autobusy będą kursować. Poniżej do pobrania rozkłady jazdy.
Pobierz pliki:

GRA MIEJSKA - regulamin (pdf / 93 KB. Ilość pobrań: 2059)
PROGRAM SKANDYNAWSKIEJ NOCY MUZEÓW W TCZEWIE (pdf / 159 KB. Ilość pobrań: 2430)
Rozkład jazdy linii N - Noc Muzeów (pdf / 1663 KB. Ilość pobrań: 2112)
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wystawy
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006