Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka

Data publikacji: 21.08.2019, 10:43

Od prawej: Mirosław Stępniak, Alicja Gajewska i Dariusz Wałaszewski, 2015 r.
Od prawej: Mirosław Stępniak, Alicja Gajewska i Dariusz Wałaszewski, 2015 r.
W ramach IN MEMORIAM. XVIII FESTIWALU GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO przypominamy wystawę: „GRZEGORZ CIECHOWSKI W OBIEKTYWIE MIROSŁAWA STĘPNIAKA”
Jedna wystawa, dwie ważne postacie.
Z jednej strony Grzegorz Ciechowski, muzyk o niekwestionowanym talencie, lider formacji Republika, który tworzył również jako Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, poeta. Z drugiej – Mirosław Stępniak – artysta fotografik, należący do Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.
Co z tego wynikło?
Gdy w latach 80. M. Stępniak pracował jako fotoreporter w czasopismach „Razem” i „Na przełaj”, gdzie specjalizował się w muzyce młodzieżowej, nie było innego wyjścia – prędzej czy później musiało nastąpić jego spotkanie z kultową Republiką. I zaczęło się. Pierwsza oficjalna sesja zdjęciowa formacji z 1982 roku, setki zdjęć z koncertów, konferencji prasowych i innych wydarzeń.
***
Jest 2015 rok. Fabryka Sztuk, w ramach In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego, przygotowuje ekspozycję o Grzegorzu Ciechowskim. Tym razem dochodzi do spotkania grafika Dariusza Wałaszewskiego z Mirosławem Stępniakiem, w wyniku czego powstaje wystawa „Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka”. Po oficjalnej premierze, która miała miejsce w Tczewie, wystawa zawędrowała dwukrotnie do Torunia. W tym roku udostępniamy ją na jednej z głównych ulic rodzinnego miasta lidera Republiki.
***
23-28.08
Tczew, ul. Jarosława Dąbrowskiego (detpak)
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006