Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
"POMIĘDZY" grafika i animacja: Agata Dworzak-Subocz i Izabella Retkowska

Data publikacji: 25.06.2019, 07:08

Zapraszamy na wystawę grafiki i animacji POMIĘDZY Agaty Dworzak-Subocz i Izabelli Retkowskiej. Wernisaż odbędzie się 9 lipca o godz. 18.00 w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.

Pomiędzy tym co nas otacza a tym co widzimy, pomiędzy okiem a umysłem rodzi się obraz. Realność i fikcja stają się tworzywem, z którego artystki budują wirtualne przestrzenie. Agata Dworzak-Subocz i Izabella Retkowska, obie – graficzki, wykorzystując zapis fotograficzny kreują autonomiczne światy oparte na odmiennej percepcji. Agata Dworzak-Subocz przeobraża zarejestrowaną rzeczywistość wykorzystując programy cyfrowe i tradycyjne techniki graficzne (serigrafia), Izabella Retkowska patrząc na świat z bardzo bliskiej odległości (makrofotografia) odkrywa „niewidzialne”.


AGATA DWORZAK-SUBOCZ
Artystycznie i zawodowo związana z Toruniem. Doktor habilitowany sztuki, nauczyciel akademicki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzi zajęcia ze studentami Grafiki i Projektowania Graficznego z podstaw grafiki warsztatowej, technik druku płaskiego i cyfrowego przetwarzania obrazu. Laureatka wielu konkursów z dziedziny grafiki warsztatowej i cyfrowej. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej grafiki prezentowane były na 34 wystawach indywidualnych i 145 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, St. Zjednoczonych, Korei, Indiach, Bułgarii, Belgii, Słowenii, Chorwacji, Portugalii, Białorusi, Kanadzie, Chinach, Cyprze, Hiszpanii, na Węgrzech i na Litwie. Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie i Peace Paper Project /USA/. Prezes Fundacji Świątynia Sztuki.

IZABELLA RETKOWSKA
Doktor habilitowany sztuk plastycznych w zakresie sztuk pięknych. W latach 2006-2017 związana z Zakładem Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Obecnie mieszka i tworzy w Niemczech. Zajmuje się grafiką, fotografią kreacyjną, wideo i animacją. Autorka 17 wystaw indywidualnych. Brała udział w ponad 100 wystawach i festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Chinach, Bułgarii, Serbii, Rumunii, Kanadzie, Grecji, Słowacji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech.


Wstęp wolny!
Wystawa jest czynna do 31 lipca br.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wystawy
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006