Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Skąd to? Historia artykułów codziennego użytku

Data publikacji: 05.11.2018, 17:08

Otaczają nas przeróżne przedmioty, z których korzystamy każdego dnia. Uważamy, że ich obecność w naszym życiu jest na tyle oczywista, że rzadko kiedy zastanawiamy się nad pochodzeniem tych rzeczy. A gdyby tak poznać historię przedmiotów i artykułów żywnościowych, niejednokrotnie zdziwilibyśmy się bardzo. Okazją ku temu będzie wystawa „Skąd to? Historia artykułów codziennego użytku”, czynna od 16 listopada 2018 r. w kamienicy Fabryki Sztuk przy ul. Podmurnej 15.

Zwiedzając ekspozycję, dowiemy się m.in. kiedy został wysłany pierwszy sms, jak wyglądało pierwsze lustro, grzebień, ołówek, co zainspirowało twórcę wieszaka. Poznamy też historię różnych artykułów spożywczych: zupy instant, waty cukrowej, herbaty, keczupu, musztardy i wielu innych. Garść informacji uzupełnią eksponaty, począwszy od grzebienia kościanego znalezionego podczas badań archeologicznych w Gdańsku poprzez chińską porcelanę, banknoty, flakony po perfumach i peerelowską suszarkę do włosów, a skończywszy na zabawkach: puzzlach, klockach Lego i lalkach Barbie.
- Wystawa adresowana jest do każdego. Być może niejeden zwiedzający przywoła w swojej pamięci obrazki z dzieciństwa czy wczesnej młodości, inny zagra w grę komputerową lub ułoży ze swoją pociechą układankę. Przygotowany został też specjalny program edukacyjny dla przedszkoli i szkół podstawowych – zachęca do zwiedzania ekspozycji Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.

wystawa „Skąd to? Historia artykułów codziennego użytku”
komisarz: Dariusz Wałaszewski
wernisaż 15.11.18 r. godz. 18.00
kamienica Fabryki Sztuk
Tczew, ul. Podmurna 15
Wstęp bezpłatny!

Galeria zdjęć

eksponat
eksponat
otwarcie wystawy Skąd to
eksponat
wystawa Skąd to
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wystawy
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006