Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
„La Femme. Kobieta w sztuce”

Data publikacji: 18.05.2011, 09:12

Na wystawie prezentowaliśmy dzieła artystów najwyższej klasy. Zobaczyliśmy prace m. in. Salvadora Dali, Picassa, Rembrandta, Chagalla czy też Dürera. Oprócz grafik mistrzów minionych epok, pokazywaliśmy również dzieła współczesnych artystów. Klamrą spinającą wystawę były tytułowe kobiety, które fascynowały twórców od najdawniejszych czasów. Swoją tajemniczością i pięknem inspirowały więc nie tylko żyjącego w XV wieku Albrechta Dürera, ale również zmarłego w 1999 roku Jima Jonsona. Zwiedzający będą mogli obejrzeć ponad 60 prac. Każda z nich to osobna historia, przedstawiająca kobiety swoich czasów widziane oczyma twórców - zaprezentują się więc nie tylko frywolne modelki Picassa czy dostojne muzy Rembrandta, ale także wizje kobiet Olbińskiego, Beksińskiego, czy też Starowieyskiego.
Wystawa „La Femme. Kobieta w sztuce” adresowana była nie tylko do wielbicieli sztuki, ale także do tych wszystkim, którzy chcieliby doświadczyć jej najwyższej formy oraz oddać się chwili refleksji nad wizerunkiem kobiet w sztuce, który tak jak one same był i jest zmienny i fascynujący.
Wszystkie prezentowane prace pochodzą z kolekcji Dariusza Matyjasa.

Los Desperados tworzą Marcin Czarnecki i Piotr Dębowski, absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi. Od tego czasu grają razem, wywołując entuzjazm publiczności zarówno na koncertach kameralnych jak i dużych salach koncertowych.
Ich występy to instrumentalne wyczyny, perfekcja i wirtuozeria. Grają instrumentalną muzykę akustyczną z sukcesem łącząc różne gatunki i style muzyczne. Z jednakowym mistrzostwem wykonują zarówno opracowania utworów klasycznych, jak i jazzowych, pop, flamenco, folk, ragtime czy nawet country - niejednokrotnie prowokując i wprawiając w zakłopotanie recenzentów poważnych pism fachowych. W ich repertuarze przeważają głównie błyskotliwe, dynamiczne i wirtuozowskie utwory ale dla kontrastu pojawiają się także piękne, nastrojowe smooth-jazzowe ballady. Wykonują zarówno dobrze znane kompozycje muzyki instrumentalnej w swoich oryginalnych aranżacjach (w tym również wielkie hity muzyki światowej) jak również własne kompozycje.
/www.losdesperados.pl/

Galeria zdjęć

Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006