Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Malowane konie

Data publikacji: 18.05.2011, 14:35

Wilgą Badowską
absolwentka wydziału malarstwa w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego w PWSSP w Gdańsku(1986).Od lat eksperymentuje z techniką batiku, malując obrazy wykorzystujące tą technikę i miksując ją zależnie od potrzeby z innymi technikami malarskimi. Tematyka obrazów jest przeważnie figuratywna, dekoracyjna i często symboliczna. Malarka wykorzystuje motywy mitów i symboli, sprowadzając pomysł do często syntetycznego, niemal graficznego znaku. Bliski artystce motyw koni pojawia się często na jej obrazach, wyrażając uczucia, emocje, będąc elementem kompozycji i pojawiając się w różnych kontekstach. Malarka uprawiała przez wiele lat jeździectwo, konie są jej szczególnie bliskie.


Janiną Gajską - Bruzdowicz
Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem w 1975 r. w pracowni rzeźby prof. Olgierda Truszyńskiego. W latach 1975 – 1985 pracowała w PWSSP w Poznaniu. Formy wypowiedzi plastycznej: tkanina i rzeźba.
Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.


Rosvita Stern
Studia i dyplom na Wydziale Malarstwa w PWSP w Gdańsku. W latach 1969-1973 pobyt i studia w Londynie, Paryżu i Wiedniu. Od 1973-1981 współpraca z Filmem Polskim przy projektowaniu i realizacji kostiumów. Od 1984-2007 r. praca nauczyciela malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni-Orłowie (także absolwentka tego liceum). Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek i grafikę użytkową. Od 2005 r. prowadzi warsztaty artystyczne na U.T.W. w Sopocie.
Jest inicjatorką i współorganizatorka wystawy "Malowane konie".


Dąbrówka Tyślewicz
Artysta rzeźbiarz, ur. i zamieszkała w Gdyni.
Ukończyła Wydział Rzeźby PWSSP obecnie ASP w Gdańsku w 1994.
Obecnie adiunkt w Pracowni Rzeźby Katedry Sztuk Wizualnych Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Ulubionym materiałem w pracy twórczej jest ceramika.
Galeria zdjęć

Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wystawy
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006