Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Plastycy z plastyka

Data publikacji: 19.05.2011, 10:51 / data wydarzenia: 07.10.2009

Wystawa jest prezentacją dorobku nauczycieli przedmiotów artystycznych z Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowo, szkole artystycznej z ponad sześćdziesięcioletnią tradycją.

Adam Arabski - w 2004 r. ukończył ASP w Gdańsku na Wydziale Rzeźby. Dyplom w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego. Specjalizacja ceramika w pracowni prof. Teresy Klaman. Absolwent Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni. Dyplom w zakresie specjalności Formy Użytkowe ze specjalizacją Metaloplastyka.

Karolina Aszyk- Treppa - w 1996 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Doktorat z malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Małgorzata Weronika Borowska- w 2003 r. uzyskała dyplom licencjacki na ASP w Gdańsku w zakresie fotografii. 2006 r.- dyplom magisterski na ASP w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni na Wydziale Fotografii.

Piotr Budziszewski - studiował malarstwo na gdańskiej PWSSP gdzie obronił dyplom w pracowni Kiejstuta Bereźnickiego w 1985 roku. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Paweł Domaszewicz - artysta malarz, grafik. Dyplom na PWSSP w Gdańsku w 1991 roku. Liczne wystawy zbiorowe i indywidualne w kraju i za granicą. Szereg realizacji z zakresu monumentalnego malarstwa ściennego. Zrealizował cykl obrazów sztalugowych oraz wielkoformatowych fresków do Bazyliki NMP w Licheniu, realizacje ścienne w gmachu Filharmonii Bałtyckiej.

Maria Jelnicka - Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale malarstwa.

Igor Duszyński - absolwent rzeźby na ASP w Gdańsku. Pracę dyplomową "Artheus kotopulo" obronił w 2008 r. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni zakończył z wyróżnieniem pracą "Szezlong" w 2003 roku.

Malwina Gajewicz - w 2002 r. kończyła ASP w Gdańsku - kierunek grafika, dyplom z projektowania graficznego , aneks z rysunku. Absolwentka PLSP w Gdyni. Realizacje w zakresie identyfikacji wizualnej, projektowania graficznego, portrecistka.

Dorota Grubba - absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, dyplom z rzeźby, doktorat z zakresu rzeźby współczesnej. Zajmuje się rzeźbą, realizacjami procesualnymi, projektami z pogranicza obiektów i instalacjami z zastosowaniem dźwięku, obrazu filmowego, ponadto działaniami z zakresu badań oraz promocji historii rzeźby współczesnej, w tym aranżacją przestrzenną wystaw.

Małgorzata Jarocka - Absolwentka ASP w Krakowie. W 2000 roku prezentowała „Obrazy starego świata. Odbicia w suwalskiej Galerii Pacamera. Na początku roku 2009 prezentacja "Zwyczajne Fotografie" w Galerii Żak w Gdańsku.

Barbara Jarych - absolwentka gdyńskiego PLSP oraz Policealnego Studium Artystycznego w Nysie. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom w 1996 r. w pracowni wklęsłodruku. Przez wiele lat związana z konserwacja zabytków {architektura, malarstwo}. Obecnie prowadzi edukacyjna galerię "Debiut" w ZSP w Gdyni Orłowo.

Joanna Nurowska - Absolwentka PLSP w Gdyni Orłowo. Studia ukończyła w gdańskiej WSSP na Wydziale Malarstwa i Grafiki, ze specjalizacją grafiki warsztatowej i fotografii artystycznej . Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się linorytem kolorowym, fotografia artystyczną i projektowaniem wnętrz.

Tomasz Sójka - studiował w PWSSP w Gdańsku, gdzie w 1987 r. obronił dyplom malarski. Zajmuje się malarstwem plenerowym, równolegle tworzy abstrakcyjne kompozycje malarskie, które układa w cykle. Interesuje się związkiem malarstwa z muzyką.

Dorota Stec-Grochal - absolwentka Wydziału Fizyki UG oraz Architektury Wnętrz na ASP w Gdańsku. Zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem, grafiką, projektowaniem graficznym i drobnymi formami użytkowymi. Od 2003 r. nauczyciel podstaw projektowani, reklamy i projektowania wnętrz w ZSP w Gdyni. Liczne wystawy zbiorowe i indywidualne.

Katarzyna Szczodrowska - w 2001 r. ukończyła z wyróżnieniem ASP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Absolwentka PLSP w Gdyni na Wydziale Fotografii Artystycznej. Prace w zbiorach min. A.D.A.F.A./Collezione internazionale dellarte a Stampa oryginale, Museo Civico di Cremona, M.M Pieńkowskiego, Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki.

Piotr Zabłocki - absolwent UG{1992}r. Obecnie pracuje jako nauczyciel w ZSP w Gdyni oraz w wsz w Gdańsku. Od 1996 r. członek ZPAF, od 2006 r. członek honorowy GTF. Uczestnik około 75 wystaw w tym 6 indywidualnych. Na wystawie prezentuje fragment cyklu „Restrukturyzacje” powstałego w 2008 r. na terenach należących niegdyś do Stoczni Gdańskiej.

Irena Zabrocka - w 1961 r. dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby na PWSSP w Gdańsku. Udział w wielu wystawach rzeźby poplenerowych, okrętowych ogólnopolskich, międzynarodowych oraz wystawach rysunku. Rzeźby w zbiorach MKiS w Warszawie, w Parku Oliwskim, Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku, w Turku oraz prywatnych kolekcjach.
Galeria zdjęć

Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
W kolejnym filmie przybliżamy historię krzyży i kapliczek przydrożnych.
Aktualności
Ogłaszamy konkurs z okazji Światowego Dnia Kosmosu.
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jednoc...
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006