Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa "Świat jaki jest". Fotografie G. Kołodki

Data publikacji: 19.05.2011, 10:54 / data wydarzenia: 04.12.2009

Wystawa nie powstała na zamówienie, z potrzeby ekspozycji. „Świat jaki jest..” to bezustanna rejestracja zjawisk, ludzi, natury, które bez upiększania i eliminacji, bez zabiegów formalnych i kokieterii, uczciwie i w bardzo szerokim spektrum przedstawia prof. Kołodko. To jest naprawdę świat, jaki jest, prawdziwy, nie ucukrowany, najczęściej biedny, głównie afrykański. 130 krajów tego świata autor przemierzył właśnie w butach, które stały się logo wystawy.
Penetrował świat jako polityk, jako wysoki urzędnik państwowy i jako profesor, bo przecież wykłada na ponad 100 uczelniach świata. Pewnie mógłby przemieszczać się wygodnie, ale wolał podróżować lokalnymi środkami transportu, zatłoczonymi, nieklimatyzowanymi autobusami, promami, statkami rzecznymi, także pieszo. Dzięki temu miał okazję poznać prawdziwe życie i je nam przedstawić.
(Elżbieta Dzikowska)


Grzegorz Kołodko - profesor zwyczajny nauk ekonomicznych i wykładowca akademicki, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych. W interdyscyplinarnych pracach naukowych zajmuje się polityką rozwoju, długofalowymi zmianami systemowymi oraz teoretycznymi i praktycznymi problemami globalizacji i transformacji posocjalistycznej. Autor koincydencji teorii rozwoju.
Absolwent warszawskiej SGH, Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz czołowych amerykańskich uniwersytetów: Yale, UCLA i Rochester, New York. Ekspert organizacji międzynarodowych, m. in. ONZ, Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Doktor Honoris Causa zagranicznych uniwersytetów.
W 1989 roku uczestniczył w historycznych obradach Okrągłego Stołu, a w latach 1989-91 był członkiem Rady Ekonomicznej Rady Ministrów. Wicepremier i minister finansów w latach 1994-97, 2002 – 2003. Za zasługi dla kraju odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Autor i redaktor naukowy 38 książek oraz ponad 300 artykułów i referatów naukowych opublikowanych w 24 językach, z czego ponad 160 po angielsku.
Maratończyk i podróżnik; zwiedził ponad 140 krajów.
Galeria zdjęć

Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
W arkadach Parku im. Mikołaja Kopernika można zapoznać się z historią i sylwetkami Józefa Piłsudskie...
Aktualności
Zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie "Chłopskie requiem. Zwyczaje pogrzebowe na polskie...
Aktualności
Warsztaty plastyczne dla dzieci i ceramiczne dla dorosłych - to nasze propozycje zajęć edukacyjnych ...
Aktualności
Szykujemy ucztę dla wszystkich kochających góry, przyrodę i egzotykę.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006