Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Promieniowanie świętości

Data publikacji: 19.05.2011, 10:45 / data wydarzenia: 03.06.2009

To promieniowanie świętości odczuwalne było jeszcze, gdy był biskupem i kardynałem w Krakowie. Gdy został Namiestnikiem Chrystusa Karol Wojtyła - Jan Paweł II pokazał się całemu światu jako człowiek pod każdym względem niezwykły. Niezwykły kapłan, niezwykły organizator i niezwykły intelektualista. Niezwykłe było zarówno jego kontaktowanie się z tłumem, jak i samotna modlitwa. Dochodziły wieści, że chorzy zdrowieli w kontakcie z Nim, że niewierzący się nawracali, że tyranom miękły serca. Po prostu promieniał świętością. Zjawisko to nie jest łatwo opisać przy pomocy fotografii. Ale jeżeli się to uda, to oglądający doznaje głębokich przeżyć. Na pewno udało się to dwóm wybitnym artystom: Adamowi Bujakowi i Arturo Mari.
Adam Bujak - światowej sławy artysta fotografik, autor 120 albumów wydanych na 3 kontynentach, mistrz nastrojowej, mistycznej fotografii. Jak nikt inny potrafi malować światłem, ukazywać piękno dzieł sztuki. Jest członkiem wielu międzynarodowych prestiżowych towarzystw fotograficznych i laureatem ponad 60 polskich i międzynarodowych nagród. Jego albumy były wielokrotnie honorowane tytułem najpiękniejszej książki roku. Bardzo wiele z nich poświęcone jest osobie Ojca Świętego Jana Pawła II, którego posługiwanie duszpasterskie z wielkim oddaniem dokumentował od 1963 roku. Szczególnie dużo miejsca w jego twórczości zajmuje miasto Kraków oraz zabytki i kultura Polski. W Białym Kruku wydał ponad 60 albumów.
Arturo Mari - artysta fotografik, absolwent rzymskiej szkoły fotograficznej i filmowej, fotograf papieski, pochodzący z rodziny od pokoleń związanej ze Stolicą Apostolską. Fotografował pontyfikat Piusa XII, Jana XXIII, Pawła VI i Jana Pawła I i obecnie Benedykta XVI. Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II towarzyszył z obiektywem od świtu do zmierzchu. Brał udział w każdej zagranicznej pielgrzymce, był obecny przy Ojcu Świętym w Watykanie i w Castel Gandolfo. Od lat jest także związany z wydawnictwem Biały Kruk, w którym - jak sam twierdzi - powstały jego najciekawsze i najbardziej wzruszające albumy (wydał ich tu 28).

(Katolickie Centrum Kultury)
Galeria zdjęć

Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Ogłaszamy konkurs z okazji Światowego Dnia Kosmosu.
Aktualności
Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim dzieciom: tym mniejszym i tym troszkę starszym. Obyści...
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006