Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa malarska – ASP Gdańsk

Data publikacji: 19.05.2011, 11:55 / data wydarzenia: 18.12.2008

Wewnątrz – to znaczy w archiwum pamięci, w ścisku zapamiętanych obrazów.[...] [...]Wewnątrz – to między pytaniami; artystom „wewnętrznym” sfera pytań jest bliższa niż sfera odpowiedzi i rozstrzygnięć. Zawieszeni między idealizmem a sceptycyzmem, między „wczoraj” i „dzisiaj”, bliskością a obcością, mikro- a makrokosmosem. Wmieszani w to, co jest i to, jak powinno być.[...]
[...]Wewnętrzny znaczy podskórny: pod skórą własną oraz pod skórą rzeczy i faktów. Wewnętrzny, a więc schowany, zasłonięty. I tylko ten, co chowa decyduje co i jak bardzo odsłonić.[...]
[...]Artysta „wewnętrzny”, z natury liryczny i sentymentalny łatwo się uzależnia: zajmuje go wtedy świat nieobecności, utraty, oznaczanie pustki po ludziach, rzeczach, miejscach, smakach i zapachach...[...]Jego „wewnątrz” musi być prześwietlane, jego „wewnątrz” nie istnieje bez autoanalizy. A za autoanalizą idzie autotematyzm, za autotematyzmem zaś – autentyzm.[...]

fragmenty eseju Romana Gajewskiego o sztuce „wewnętrznej”

W WYSTAWIE BIORĄ UDZIAŁ:

ŁUKASZ BUTOWSKI

W latach 2002-2007 studiował na gdańskiej ASP. W czerwcu 2007 obronił dyplom z malarstwa w pracowni prof. Teresy Miszkin z aneksami z litografii w pracowni prof. Zbigniewa Gorlaka oraz rysunku w pracowni prof. Romana Gajewskiego.
Pracuje w ASP jako asystent w pracowni litografii

ROMAN GAJEWSKI:
Urodzony w Gdańsku w 1954 roku. Studia w PWSSP w Gdańsku. Dyplom w 1979 roku w Pracowni Malarstwa prof. Władysława Jackiewicza. Jest kierownikiem Pracowni Rysunku Wieczornego. II stopień kwalifikacji uzyskał w 1997 roku - pracuje na stanowisku adiunkta.
1998 Współorganizator Galerii Rysunku Akademii Sztuk Pięknych "Nowa Oficyna" w Gdańsku. 2000 Inicjator Stowarzyszenia Artystycznej Inicjatywy. Współzałożyciel Galerii "Na Wieży" w Gdańsku.

AGNIESZKA GAWĘDZKA:
Absolwentka ASP w Gdańsku. Dyplom w pracowni prof. Krechowicza i prof. Czerwonki w 2008 r. Zajmuje się video, fotografią, instalacją, projektowaniem graficznym.

ZBIGNIEW GORLAK:
urodzony w Sopocie w 1955 roku. Studia w PWSSP w Gdańsku. Dyplom w 1979 roku w Pracowni Malarstwa prof. Władysława Jackiewicza. Jest kierownikiem Pracowni Litografii. II stopień kwalifikacji uzyskał w 1999 roku - pracuje na stanowisku adiunkta.

AGNIESZKA KOREJBA:
Studiowała na gdańskiej ASP, dyplom uzyskała w pracowni prof. Teresy Miszkin. Promotorem aneksu z zakresu grafiki warsztatowej był prof. Zbigniew Gorlak, a rysunku prof. Roman Gajewski.

ANNA KRÓLIKIEWICZ:
Studia na Wydziale Malarstwa gdańskiej ASP ukończyła wyróżnionym dyplomem w pracowni Profesora Hugona Laseckiego w 1993 r. Pracuje na tej uczelni jako asystentka w pracowni rysunku. W roku 2000 uzyskała stopień adiunkta.
W latach 2001-2002 i 2002-2003 prowadziła pracownie: Kompozycji Rysunku, Ilustracji i Symboliki Koloru na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Bilkent w Ankarze w Turcji.

PRZEMYSŁAW ŁOPACIŃSKI:
Urodzony w 1971 roku w Gdańsku.
Studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni prof. Romana Gajewskiego w 2000 roku. Od 2002 roku zatrudniony w macierzystej uczelni na Wydziale Malarstwa w pracowni rysunku. Brał udział w kilkunastu prezentacjach indywidualnych i zbiorowych. Uprawia rysunek, malarstwo, instalacje.

JAN MISIEK:
Studiował na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, dyplom uzyskał w pracowni profesora Władysława Jackiewicza w 1975 roku. Artysta uprawia malarstwo, collage i grafikę książkową. Brał udział w 60 wystaw indywidualnych m.in. w Polsce, Holandii, Niemczech, Włoszech, na Litwie, udział w wystawach zbiorowych we Francji, Niemczech, Hiszpanii.

TERESA MISZKIN:
Urodzona w Gdańsku w 1947 roku. Studia w PWSSP w Gdańsku. Dyplom w 1973 roku w Pracowni Malarstwa prof. Władysława Jackiewicza. Jest kierownikiem Pracowni Podstaw Malarstwa i Rysunku. Tytuł Profesora uzyskała w 1994 roku - pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Pełni funkcję Prodziekana Wydziału Malarstwa i Grafiki a od 2002 r. dziekan tego wydziału.

JANINA RUDNICKA
Studiowała na Wydziale Rzeźby gdańskiej PWWSP. Dyplom w 1981 r. w pracowni prof. Franciszka Duszeńki. Profesor ASP w Gdańsku, jest kierownikiem Pracowni Rysunku na Wydziale Rzeźby. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m. in w Danii, Niemczech, Francji, Austrii, Włoszech, Izraelu i Japonii. Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana w konkursach rzeźbiarskich. Otrzymała m. in. w 1999 r. I nagrodę podczas Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w drewnie w Trricciola we Włoszech oraz I miejsce w Międzynarodowym Biennale Rzeźby w Drewnie w Condrieu we Francji.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006