Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Podroże małe i duże. Jakub i Jacek Jarosik

Data publikacji: 19.05.2011, 11:42 / data wydarzenia: 29.04.2008

Jacek Jarosik od najmłodszych lat jest pochłonięty pasją wędrówki i podróży. Pieszo, kajakiem, samochodem przebył tysiące kilometrów w poszukiwaniu miejsc odległych i bliskich, niecodziennych, odchodzących w przeszłość, niedostrzeganych. Zawsze wyczulony na subtelne piękno przyrody, uzależniony od bezpośredniego z nią kontaktu. Przez wiele lat również zawodowo związany z turystyką, podróżami i ochroną przyrody.

Jego syn Kuba jest aktualnie uczniem II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie. Od najmłodszych lat u boku ojca. Wspólnie z ojcem jest współorganizatorem i uczestnikiem imprez off-roadowych. Zarażony pasją podróży. Od kilku lat pełni na wyprawach funkcję pilota, w trakcie ostatniej wyprawy był także mechanikiem „pokładowym”.

Zdjęcia, które wspólnie robią, nie aspirują do kategorii fotografii artystycznej. To zapis w obrazie chwilowych emocji, dotyku piękna, czasem chwili. Chwili, której żal utracić – zapomnieć. To zatrzymanie w kadrze obrazów miejsc, do których być może już nie wrócą. Zdarzeń, które bezpowrotnie przemijają.

Na fotografiach prezentowanych w Centrum możemy podziwiać piękne, polskie tereny: Beskidu Sądeckiego, Kanału Augustowskiego, Pienin i Puszczy Białowieskiej oraz fascynujące widoki Moskwy, Ukrainy, Tatr Słowackich, Rumunii, a nawet Syberii.
Galeria zdjęć

Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Wystawy
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006