Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa zbiorowa grafiki, malarstwa i rzeźby

Data publikacji: 28.11.2011, 11:26

Centrum Wystawienniczo – Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie serdecznie zaprasza na wystawę zbiorową grafiki, malarstwa i rzeźby artystów związanych z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Wernisaż odbędzie się w środę 7 grudnia br. o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 stycznia 4.

Na wystawie swoje prace zaprezentują:

Izydor Borys - studia rozpoczął w 1985 r. w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby. Dyplom w pracowni prof. Stanisława Radwańskiego obronił w 1991 r. Od 1 października 1995 r. zatrudniony na stanowisku asystenta w Zakładzie Rzeźby Instytutu Wychowania Plastycznego ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. W czerwcu 2003 r. zamknął przewód doktorski I stopnia w dyscyplinie artystycznej rzeźba. W październiku 2003 r. otrzymał mianowanie na stanowisko adiunkta na Wydziale Pedagogiki i Wychowania Artystycznego UWM. Obecnie, poza pracą w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, zajmuje się twórczością w dziedzinie ceramiki i rzeźby.

Marzena Huculak – studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom w 1994 r. w Pracowni Malarstwa prof. Hugona Laseckiego, aneks z witrażu w Pracowni Malarstwa Ściennego prof. Andrzeja Dyakowskiego. W 2002 r. uzyskała doktorat w ASP w Gdańsku. Od 1994 r. asystent w olsztyńskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej, w Pracowni Malarstwa prof. zw. Kiejstuta Bereźnickiego, od 2003 r. adiunkt w Katedrze Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie. Członek ZPAP. Uprawia malarstwo, rysunek, fotografię. Autorka 20 wystaw indywidualnych.

Wioletta Jaskólska – studia na Wydziale Artystycznym WSP w Olsztynie, później studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Pracuje w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na stanowisku profesora w Instytucie Sztuk Pięknych. Doktorat
w zakresie sztuk pięknych w dyscyplinie malarstwo w 2003 r. w Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie. Habilitacja na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
w 2010 roku.Od 1997 należy do ZPAP w Olsztynie. Współtwórczyni Grupy Exaequo. Kurator Pleneru Grunwald ART 2009, 2010, 2011. Kurator ok. 20 wystaw w Galerii LDK
w Lidzbarku Warmińskim w latach 2005-2011.

Miłosz Piotrowski – absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w roku 1989. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Asystent w Pracowni Rzeźby Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uprawia rzeźbę w terakocie, kamieniu i brązie.

Andrzej Popiel – w 1977 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki – malarstwo w pracowni prof. Jerzego Tchórzewskiego i grafika w Pracowni prof. Haliny Chrostowskiej, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem. W 1976 r. ukończył Studium Pedagogiczne w ASP.

Marek Szczęsny – studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
w Toruniu. Dyplom w pracowni prof. Zygmunta Kotlarczyka w 1992 r. Stopień doktora
z zakresu malarstwa w 1999 r. w ASP w Gdańsku. Obecnie adiunkt w Pracowni Malarstwa
i Rysunku Instytutu Sztuk Pięknych UWM, której jest kierownikiem. Otrzymał siedem nagród i wyróżnień.

Wystawa jest czynna do 8 stycznia 2012 r.
Wstęp na wystawę jest wolny!
Serdecznie zapraszamy!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006