Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie

Data publikacji: 07.07.2011, 22:25

Centrum Wystawienniczo – Regionalne Dolnej Wisły “Fabryka Sztuk” w Tczewie serdecznie zaprasza na wystawę sztuki Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie. Na wystawie prezentowe są różnorodne prace 9 artystów z Polski, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych oraz Turcji.

Pamela Cardwell
Ukończyła studia licencjackie na Virginia Commonwealth, a magisterskie na Uniwersytecie Pennsylvania. W latach 1998 – 2002 uczyła rysunku na Uniwersytecie Bilkent w Ankarze (Turcji). Wykładała na Uniwersytecie Filmowo – Teatralnym i Akademii Sztuki w Tbilisi. Stypendytska Fundacji Fulbrighta, Fundacji Joan Mitchell. Pobyt studyjny w Altos de Charon przyznany przez Parsons School of Design w La Romano (Dominikana). Była rezydentem w Garikula w Gruzji, w Yaddo, Fundacji Albers, Millay Colony i Fundacji Edwarda Albee.
Armağan Gökçearslan
Ukończyła grafikę na na Uniwersytecie Hacettepe w Ankarze. Rysunku uczyła się pod kierunkiem Muharrem Pire (znanego tureckiego artysty). Pracuje jako assistant professor na uniwersytetach Gazi w Ankarze, Bałkańskim w Mołdawii, i Bliskowschodnim na Cyprze.

Atilla İlkyaz
Ukończył studia z zakresu malarstwa na Uniwersytecie Gazi w Ankarze; doktorat zdobył na Uniwersytetu Hacettepe w Ankarze. Stypendysta rządy włoskiego, rumuńskiego i węgierskiego. Obecnie pracuje jako profesor na Wydziale Sztuki i Projektowania na Uniwersytecie Gazi w Ankarze oraz na Wydziale Sztuk Pięknych na Międzynarodowym Uniwersytecie Bałkańskim w Skopje w Macedonii.

Feyza İlkyaz
Ukończyła studia w zakresie malarstwa na Uniwersytecie Gazi w Ankarze. Zaczyna pracować jako nauczyciel malarstwa; studia magisterskie z malarstwa ukończyła na Uniwersytecie Hacettepe. W 2008 r. rozpoczynudia doktoranckie z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Gazi.

Cezmi Orhan
Ukńczył studia licencjackie w Instytucie Malarstwa na Wydziale Edukacji Uniwersytetu Gazi. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Hacettepe. Był przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Plastyków, oddział w Ankarze. Miał 15 indywidualnych wystaw. Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia.

Cebrail Otgun
Ukończył studia z zakresu malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Hacettepe;
pracował jako wykładowca na Uniwersytecie İnönü i na Uniwersytecie Mersin.
Obecnie pracuje w Instytucie Malarstwa Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Gazi w Ankarze. Uczestniczył w dziewięciu międzynarodowych wystawach. Miał 14 indywidualnych i wiele wystaw zbiorowych w Turcji. Otrzymał 7 nagród.


Iris Weber
Urodziła się i dorastała w Szwajcarii. Rozpoczęte studia medyczne zarzuciła dla scenografii. Później odbyła staż u Wernera Hutterli w brneńskim Stadttheater. Wyjechała do Niemiec i ukończyła sudia z zakresu sztuk pięknych i scenografii pod okiem Klausa Gelhaar’a. Po otrzymaniu dyplomu, zajęła się skatalogowaniem i wydaniem spuścizny szwajcarskiego poety Stefana Sadowskiego. Przez jakiś czas mieszkała w Wilnie, odbywając tam szwajcarskie stypendium Artest. W swych pracach i mini projektach teatralnych wykorzystuje najróżniejsze media i formy; od rysunku poprzez rzeźbę a na kostiumach kończąc.

Semra Yucel
Ukończyła malarstwo na Wydziale Edukacji Uniwersytetu Gazi w Ankarze. Miała 9 indywidualnych wystaw. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i za granicą. Otrzymała dwie nagrody.

Beata Zalewska
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w pracowni prof. W. Łajminga w 1992 roku. Od roku 2000 jest nauczycielem akademickim na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Bilkent w Ankarze (Turcja). Obecnie pracuje w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.Wystawiała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych
w Gruzji, Niemczech, Polsce, USA, Turcji.

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!
Galeria zdjęć

Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie
Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie
Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie
Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie
Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie
Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie
Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie
Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie
Trzy kontynenty spotykają się w Tczewie
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Wystawy
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006