Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
„Galilejska Uroda Kociewia”

Data publikacji: 24.04.2013, 11:49

Fabryka Sztuk oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie serdecznie zapraszają na wystawę malarstwa Aleksandra Popowa „Galilejska uroda Kociewia”.
Rok 2013 na Pomorzu to Rok ks. Janusza Pasierba – patrona Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie. To właśnie do jego słów nawiązuje tytuł wystawy Aleksandra Popowa prezentowanej w naszych murach. Ks. Janusz Pasierb był miłośnikiem tradycji oraz historii Kociewia i Kaszub, napisał przed laty: „Galilejska uroda Kociewia i Kaszub, lato na Kaszubach z cieniami białych masywnych obłoków, wędrujących po wzgórzach, nad polami z dojrzewającym żytem, nad jasnymi kartofliskami, nad ciemnymi lasami, jeziorami rozsypanymi jak rybie łuski, nad łubinami krzyczącymi z radości! Tylko Toskania może stanąć obok tej uśmiechniętej ziemi. I jak tu nie wierzyć, że jest to ziemia Chrystusa …”
Aleksander Popow urodził się w Wołkowysku. Studiował malarstwo i grafikę w witebskim Instytucie pod kierunkiem prof. Gumienia i prof. Czmila. W 1973 r. brał lekcje malarstwa i grafiki u Marca Chagalla. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków Białorusi. Specjalizuje się w akwarelach,
i w rysunku ołówkiem. Brał udział w ponad 50 wystawach w Polsce, Estonii, Rosji, Francji, na Białorusi, Litwie i Łotwie. W Fabryce Sztuk Aleksander Popow gości już po raz drugi. Na tegorocznej wystawie zaprezentowane zostaną prace przedstawiające piękno kociewskiej ziemi.
Wernisaż wystawy odbędzie się 30.04.2013 r. o godzinie 18.00 w naszej siedzibie,
przy ul. 30 Stycznia 4.
Wystawa będzie czynna do 12.05.2013 r.
Serdecznie zapraszamy!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Wystawy
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006