Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
„Browarnictwo w Tczewie” Historia tczewskich browarów.

Data publikacji: 10.01.2013, 12:41

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę z dziejów Tczewa. Tym razem wehikuł czasu Fabryki Sztuk zatrzyma się na ulicy Zamkowej. Tam znajdują się pozostałości po budynkach Browaru Tczewskiego. Wystawa historyczna „Browarnictwo w Tczewie” ukazuje początki i rozwój jednej z dawnych gałęzi gospodarczych miasta. Zwiedzający będą mieli wyjątkową okazję prześledzić historię tradycji piwowarskich, które rozwijały się w Tczewie od czasów księcia Sambora II, aż do wybuchu II wojny światowej. Ta zadziwiająca podróż w czasie odkryje przed nami dzieje piwa - złotego trunku, jak go niegdyś nazywano. Ukaże również, dotąd nieopisane, fakty z historii dawnego Browaru Tczewskiego, którego kompleks budynków mieścił się przy ul. Zamkowej i Podgórnej. Browar prowadził działalność w latach 1867-1940. Będzie można wnikliwie zapoznać się z przeznaczeniem poszczególnych zabudowań wchodzących w skład jego kompleksu. Do dnia dzisiejszego zostały po nim budynki, mieszczące się przy ul. Zamkowej o numerach 2/3 i 5/6 oraz budynek przy ul. Podgórnej 14.
Nie zabraknie także eksponatów powiązanych z tradycjami piwowarskimi. Będzie można zobaczyć różne rodzaje butelek z wytłaczanym logiem oraz gryfem, porcelanowe zamknięcia i skrzynki, w których piwo przewożono, i wiele innych. Dopełnienie wystawy stanowią archiwalia, plany, dokumenty i fotografie pochodzące z Archiwum Państwowego w Gdańsku oraz Toruniu. To tylko niektóre atrakcje, czekające na odwiedzających - pachnącą świeżymi szyszkami chmielu - wystawę historyczną „Browarnictwo w Tczewie”.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 31 stycznia do 30 lipca 2013 roku w naszej siedzibie przy ul. 30 Stycznia 4.

Wstęp od 18 lat. Osoby poniżej 18 roku życia - wstęp wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie "Chłopskie requiem. Zwyczaje pogrzebowe na polskie...
Aktualności
Wyjątkowa wystawa. Dydaktyczki i dydaktycy kierunku Rzeźba Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sz...
Aktualności
Zapraszamy na XII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.
wystawa "Zdarzyło się w Tczewie 1920-1939"
Aktualności
Makieta przedwojennego Tczewa na dziedzińcu Fabryki Sztuk!
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006