Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
„Browarnictwo w Tczewie” Historia tczewskich browarów.

Data publikacji: 10.01.2013, 12:41

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę z dziejów Tczewa. Tym razem wehikuł czasu Fabryki Sztuk zatrzyma się na ulicy Zamkowej. Tam znajdują się pozostałości po budynkach Browaru Tczewskiego. Wystawa historyczna „Browarnictwo w Tczewie” ukazuje początki i rozwój jednej z dawnych gałęzi gospodarczych miasta. Zwiedzający będą mieli wyjątkową okazję prześledzić historię tradycji piwowarskich, które rozwijały się w Tczewie od czasów księcia Sambora II, aż do wybuchu II wojny światowej. Ta zadziwiająca podróż w czasie odkryje przed nami dzieje piwa - złotego trunku, jak go niegdyś nazywano. Ukaże również, dotąd nieopisane, fakty z historii dawnego Browaru Tczewskiego, którego kompleks budynków mieścił się przy ul. Zamkowej i Podgórnej. Browar prowadził działalność w latach 1867-1940. Będzie można wnikliwie zapoznać się z przeznaczeniem poszczególnych zabudowań wchodzących w skład jego kompleksu. Do dnia dzisiejszego zostały po nim budynki, mieszczące się przy ul. Zamkowej o numerach 2/3 i 5/6 oraz budynek przy ul. Podgórnej 14.
Nie zabraknie także eksponatów powiązanych z tradycjami piwowarskimi. Będzie można zobaczyć różne rodzaje butelek z wytłaczanym logiem oraz gryfem, porcelanowe zamknięcia i skrzynki, w których piwo przewożono, i wiele innych. Dopełnienie wystawy stanowią archiwalia, plany, dokumenty i fotografie pochodzące z Archiwum Państwowego w Gdańsku oraz Toruniu. To tylko niektóre atrakcje, czekające na odwiedzających - pachnącą świeżymi szyszkami chmielu - wystawę historyczną „Browarnictwo w Tczewie”.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 31 stycznia do 30 lipca 2013 roku w naszej siedzibie przy ul. 30 Stycznia 4.

Wstęp od 18 lat. Osoby poniżej 18 roku życia - wstęp wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wystawy
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006