Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
„W drodze”. Międzynarodowa wystawa sztuki

Data publikacji: 29.08.2013, 08:25

Serdecznie zapraszamy na międzynarodową wystawę sztuki „W drodze”. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 5 września o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 stycznia 4.
Wystawa jest autorskim, cyklicznym projektem Danuty Joppek. Ekspozycja w Tczewie jest już czwartym spotkaniem, który artystka zorganizowała w ramach cyklu. W tczewskiej ekspozycji weźmie udział 45 artystów z Polski, USA, Turcji, Chile, Peru, Rosji, Litwy, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Niemiec.
Na wystawie zostaną zaprezentowane prace malarskie, rysunki, grafiki, rzeźba.
„W Drodze…” żyjemy – eo ipso nasze życie jest w drodze. W drodze jest nasza twórczość. I ta wystawa też jest w drodze – przyjechała tutaj i wywędruje stąd w kilka różnych miejsc. Skład wystawy jest w drodze – jedni przychodzą, inni odchodzą… Każdy z nas podąża swoim traktem, wytycza własny szlak. Czasem chcemy się spotkać, aby kawałek drogi przebyć wspólnie. I to, to właśnie – „… aby kawałek drogi przebyć wspólnie” jest pretekstem spotkania naszych postaw twórczych na tej wystawie. Bo z marszu, z ruchu, ze spotkania i wymiany myśli i energii COŚ wynika. I o to COŚ nam chodzi właśnie”.
Danuta Joppek, kurator wystawy
Wystawa będzie czynna do 29 września 2013 r.
Wstęp wolny
zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Wystawy
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006