Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Dwa spojrzenia

Data publikacji: 04.06.2013, 09:01

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Pawła Galińskiego i Waldemara Jarosza „Dwa spojrzenia”. Wernisaż odbędzie się w piątek, 7 czerwca o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.
Paweł Galiński urodził się w 1975 r. w Gdańsku, mieszka w Tczewie. W r. 2001 ukończył prywatną szkołę artystyczną - Akademię Multimedialną w Gdańsku. Od 2007 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). W latach 2002 – 2011 uczestniczył w cyklicznych plenerach z okazji Dni Ziemi Tczewskiej organizowanych przez CKiS w Tczewie. Dwukrotnie (2003 i 2008) podczas wystawy poplenerowej otrzymał nagrody publiczności za „najlepszy obraz pleneru”. W r. 2006 wyróżniony został w międzynarodowym konkursie „Artysta i Jego dzieło 2006” organizowanym przez Galerię Adi-Art oraz wydawnictwo „Współczesne Malarstwo” (Łódź). W r. 2009 został oficjalnie delegowany z ramienia Urzędu Miejskiego w Tczewie do udziału w międzynarodowym plenerze malarskim miast partnerskich Werder Havel (Niemcy). Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, oraz w zbiorach Muzeum przy Bazylice Matki Boskiej z Gwadelupe (Mexico City, Meksyk). Uczestniczył łącznie w 70 plenerach i wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in., w Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Gdańsku, Sopocie, Łodzi, Łańcucie, w Werder Havel (Niemcy), Sztokholmie (Szwecja).
Waldemar Jarosz urodził się dawno temu w pięknej podwarszawskiej wsi Złotokłos. Ukończył studia Artystyczno - Pedagogiczne na WSP w Częstochowie. Obecnie mieszka i tworzy w Koszalinie, bierze czynny udział w wystawach zbiorowych, wystawia też indywidualnie w galeriach miasta i regionu. Kilka lat temu założył grupę twórczą Group 4 i organizuje wystawy członków grupy. Organizuje też plenery oraz wystawy dla zdolnej młodzieży i dzieci. Jest członkiem wielu e-portali i grup artystycznych, organizuje plenery dla poznanych tam artystów. Poza regionem koszalińskim, wystawiał swoje prace podczas licznych ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów malarskich, oraz wystaw – m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Kołobrzegu, Poznaniu i w Gdyni. Twórczość, to głównie malarstwo olejne, pastel olejny czasem akwarela, gwasz, rysunek, collage. Należy do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie oraz ZAP w Pile. Ulubionymi tematami są: postać ludzka, zwierzęta, krajobrazy, portrety. Tworzy cykle prac, by zgłębić nurtujący go problem plastyczny. Tak powstały cykle: Gęby, Zwierzę, Podwórka, Jestem kobietą, Abstrakt.
Wystawa będzie czynna do 30 czerwca.
Wstęp wolny

Zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wracamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 15 wraz z nowa wystawa Piotra Detlafa i Adriana Kurzawy pt. ...
Aktualności
Aktualności
Artykul etnolog Kamili Gillmeister o Bozym Ciele.
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006