Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
„Sztuka do potęgi czwartej. Bach, Joppek, Kułakowski, Wąsiel”

Data publikacji: 04.12.2012, 08:59

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa, rysunku i rzeźby „Sztuka do potęgi czwartej. Bach, Joppek, Kułakowski, Wąsiel”. Wernisaż odbędzie się w czwartek 13 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Alicja Bach – artystka-rysowniczka. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na wydziale Wychowania Plastycznego. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Obecnie zajmuje się głównie rysunkiem. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach i konkursach w kraju i zagranicą.

Danuta Joppek – ukończyła Wydział Wychowania Plastycznego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu oraz Wydział Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Jest malarką, uprawia też scenografię i architekturę zieleni. Kuratorka i współorganizatorka wystaw w kraju i zagranicą. Autorka tekstów analitycznych o sztuce. Laureatka konkursów plastycznych.

Mariusz Kułakowski – studiował na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku - dyplom uzyskał w 1987 r. w pracowni prof. Włodzimierza Łajminga.
Wystawia od 1984 r. - w kraju i zagranicą (Włochy, Litwa, Słowacja, Niemcy, Norwegia). Prace Kułakowskiego znajdują się w zbiorach, m.in.: Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Narodowego w Gdańsku (Oddział Sztuki Współczesnej), UM w Sopocie, Kolekcji ZPAP w Łodzi, kolekcjach prywatnych. Artysta współpracuje z Galerią Jackiewicz w Gdańsku. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku i Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. Autor cykli malarskich: „Profile”, „Gradienty”, „Ikony”, „Blury”. Jest laureatem kilku międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów malarskich.

Zbigniew Wąsiel – studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby. Uprawia rzeźbę figuratywną, alegoryczną na pograniczu abstrakcji, prace realizowane są głównie w mosiądzu i brązie; tworzy także instalacje i video obiekty według własnych technik. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i zagranicą.

Wystawa będzie czynna do 13 stycznia 2013 r.
Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!
Galeria zdjęć

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wystawy
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006