Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa rysunku Grzegorza Szumowskiego

Data publikacji: 13.06.2012, 11:36

Biuro Festiwalu Dobrego Humoru oraz Fabryka Sztuk serdecznie zapraszają na wystawę rysunku Grzegorza Szumowskiego, który obchodzi w tym roku 40-lecie pracy twórczej. Ekspozycja jest częścią XI Festiwalu Dobrego Humoru.

Autor pochodzi z Ożarowa Mazowieckiego, debiutował w 1976 roku w „Przekroju”. Jest uznawany za najlepszego twórcę karykatury portretowej w Polsce. Tym co wyróżnia twórczość Grzegorza Szumowskiego jest mistrzowskie opanowanie tematu. Wystawa prezentowa w fabryce Sztuk ukazuje dwa nurty twórczości artysty: pierwszy to widziane w krzywym zwierciadle portrety znanych osobistości ze świat (m.in. Margaret Thatcher, Billa Clintona, Toma Jonesa, Jacka Nicholsona), drugi to satyra ogólno społeczna od wielkiej polityki po obyczaje i przywary ludzkie.

Grzegorz Szumowski współpracuje z prasą krajową i zagraniczną oraz z TVP m.in. przy programach satyrycznych Marcina Wolskiego, Jerzego Kryszaka, Andrzeja Zaorskiego. Jego parce zdobią galerie i zbiory prywatne. Zdobył 80 nagród krajowych i zagranicznych m.in. I nagrodę w konkursie Humoru w Barakaldo (Hiszpania 2003 rok) czy Grand Prix na VI Porto Cartoon – World Festival w Portugali w 2004 roku.

Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 28 czerwca o godzinie 17.30 otwarcie ekspozycji uświetni występ Olka Grotowskiego – kompozytora i barda pochodzącego z Gdyni, obchodzącego w tym roku 40 lat pracy twórczej. Związany z wrocławskim środowiskiem kabaretowym i tamtejszym Studiem 202, wykona ballady Andrzeja Waligórskiego legendy polskiego radia, satyryka, poety czy jak sam siebie określał „tekściarza”.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny
Serdecznie zapraszamy !
Galeria zdjęć

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006