Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa rysunku i rzeźby Małgorzaty Kręckiej -Rozenkranz.

Data publikacji: 14.03.2012, 12:59

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę rysunku i rzeźby Małgorzaty Kręckiej -Rozenkranz. Wernisaż odbędzie się we wtorek 27 marca o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 stycznia 4 w Tczewie .

Małgorzata Kręcka - Rozenkranz – pedagog ASP w Gdańsku Studiowała na Wydziale Rzeźby gdańskiej PWSSP (ASP) w latach 1982–1987. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Edwarda Sitka w 1987 r. Habilitowała się w 2005 r. Kieruje Pracownią Podstaw Projektowania Plastycznego na Wydziale Rzeźby.

Czynnie zajmuje się rysunkiem i rzeźbą. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych
w Polsce i poza granicami kraju; prezentowała swoje prace na licznych wystawach indywidualnych. W tym roku została współtwórcą oraz prowadzącym Pracownię Rzeźby „Fonte d’Aluminium” w Jacmel na Haiti. Program jest wynikiem nawiązania współpracy
z Solidarite Haitienne des Artistes Plasticienes oraz L’Alliance Francaise w Jacmel i obejmuje artystów z terenów dotkniętych trzęsieniem ziemi. Współpraca ma charakter rozwojowy.
O wystawie w Fabryce Sztuk mówi: książka Gabriela Garcii Marquez’a „O miłości i innych demonach” („Del amor y otros demonios”) stała się dla mnie szczególną przygodą. Niezwykła opowieść przesącza się leniwie przez gęstą, gorącą atmosferę Kolumbii czasów niewolnictwa. Opowieść „o małej, dwunastoletniej markizie, której włosy ciągnęły się za nią niczym tren panny młodej i która, ugryziona przez psa , zmarła na wściekliznę, a wsławiwszy się po śmierci wieloma cudami, czczona była w karaibskich osadach.”( G.G.Marquez).
To historia egzorcyzmów, niemożliwej miłości i opętania…
Moje rysunki nie są ilustracjami- zostały tylko zarażone szczególną tajemnicą. Ich symbolika jest jednak również bardzo uniwersalna i bardzo osobista.


Wystawa jest czynna do 18 kwietnia br.
Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Wystawy
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006