Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Z Forsterami i Cookiem na kraniec świata

Data publikacji: 13.04.2012, 08:28

Podroż dookoła świata z Fabryką Sztuk

Serdecznie zapraszamy na wystawę historyczną „Z Forsterami i Cookiem na kraniec świata”. To fascynująca podróż dookoła świata, którą odbyli dwaj wielcy Polacy, światowej sławy podróżnicy i odkrywcy - Jan Reinhold i Jerzy Adam Forsterowie towarzyszący kapitanowi Jamesowi Cookowi w jego drugiej podróży odkrywczo-badawczej. Wystawa przybliża historię wybitnego rodu Forsterów, który przybył do Rzeczypospolitej w XVII w. i osiedlił się w Tczewie na przełomie XVII i XVIII w. Urodzony i wychowany w Tczewie Jan Reinhold Forster i jego syn Jerzy Adam swoimi odkryciami znacząco wpłynęli na rozwój świata nauki. Zapraszamy na tę wyjątkową wystawę, dzięki której pragniemy przypomnieć mieszkańcom Tczewa i odwiedzającym nas turystom dokonania naszych wielkich rodaków. Sceny rodzajowe zarówno z życia Forsterów, jak i ludów przez nich odkrywanych pozwolą wczuć się w klimat epoki oraz fascynujących podróży odkrywczych. Odwzorowaliśmy nawet fragment żaglowca HMS Resolution, na którym odbyła się podróż Forsterów i Cooka. Ekspozycję wzbogacają oryginalne eksponaty i nowoczesne techniki multimedialne. Interaktywna podłoga i globus oraz stanowiska komputerowe z grą edukacyjną dla dzieci i młodzieży stanowią dodatkową atrakcję.
Patronat nad wystawą objęli: Bogdan Borusewicz – Marszałek Rzeczypospolitej Polskiej, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Mirosław Pobłocki – Prezydent Miasta Tczewa, Józef Puczyński – Starosta Tczewski. Patronat medialny: National Geographic Polska, Radio Gdańsk, TV TeTka, Panorama Miasta, Radio Głos, Dziennik Bałtycki, Gazeta Tczewska, portale internetowe www.tcz.pl, www.tczew.pl, www.portalpomorza.pl, www.naszemiasto.pl.
Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom: Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Sp. z o.o., Bankowi Spółdzielczemu w Tczewie i Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tczewie.

Wystawa czynna jest do końca 2014r.
Wstęp wolny!

Fabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia 4

Serdecznie zapraszamy!
Galeria zdjęć

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Ogłaszamy konkurs z okazji Światowego Dnia Kosmosu.
Aktualności
Tym kim dla odzyskania przez Polskę nieodległości był Józef Piłsudski, tym dla nas, Pomorzan, jest g...
Aktualności
W Mi�dzynarodowym Dniu Muze�w, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Je...
Zielone Świątki, rys. M.E. Andriolli, Z. Gloger, Rok polski w życiu, tradycyi i pieśni, Warszawa 1900, źródło: polona.pl
Aktualności
O ludowych obchodach Zielonych Świątek.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006