Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Akordeon w Polsce i na świecie

Data publikacji: 13.03.2015, 09:37

Zapraszamy na wystawę „Akordeon w Polsce i na świecie”, której otwarcie nastąpi 28 marca o godz. 19.30 przy ulicy Podmurnej 15. Uroczystość poprzedzi koncert Trio de Triville o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki.

Ekspozycja prezentuje kilkadziesiąt unikatowych instrumentów ze stroikiem przelotowym, a więc wszelkiego rodzaju akordeony i harmonie. Pochodzą one z kolekcji Pawła A. Nowaka, akordeonisty, kompozytora, pomysłodawcy i twórcy Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Najstarsze eksponaty mają około 200 lat. Na wystawie została przedstawiona również historia akordeonów, sylwetki najsłynniejszych akordeonistów i tradycje muzykowania na tym instrumencie. Zwiedzający będą mogli nie tylko zobaczyć eksponaty, ale ponadto usłyszeć muzykę akordeonową i spróbować własnych sił w grze na tym instrumencie. Całość ekspozycji zdobią reprodukcje archiwalnych zdjęć, które ukazują powszechność akordeonów.

Wystawa została zorganizowana ze zbiorów Pawła A. Nowaka, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku, zespołu „Burczybas” z Gniewu oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Ekspozycji towarzyszą zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży: „Akordeonowy zawrót głowy” oraz „ABC o akordeonach”.
Zapraszamy grupy zorganizowane z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zapisy pod nr telefonu: 58 530 44 81.

Wystawa jest czynna od 29 marca do 26 maja br.
Wstęp wolny!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Wystawy
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006