Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa malarstwa Tadeusza Trockiego "Stąd do ciekawego świata"

Data publikacji: 28.05.2016, 10:55Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Tadeusza Trockiego "Stąd do ciekawego świata". Wernisaż odbędzie się w czwartek 16 czerwca o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Tadeusz Trocki – mieszkaniec Wejherowa. Malarstwem zajmuje się od 35 lat, swoje prace wykonuje w technikach: olejnej, pasteli, grafice i akwareli. Tematyka większości jego prac skupia się wokół pejzażu, martwej natury, marynistyki oraz kwiatów. Sporadycznie zajmuje się także płaskorzeźbą. Pierwsza wystawa prac Tadeusza Trockiego odbyła się w 1983 r. w Gdyni w nieistniejącym już Domu Kultury Portowca „Gościniec” przy ul. Polskiej. Od tamtej pory prezentował swoją twórczość na 55 wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce (Gdańsk, Gdynia, Koszalin, Elbląg, Warszawa, Jelenia Góra, Kudowa Zdrój i innych) oraz jednej w Czechach. Laureat wielu nagród, w tym ogólnopolskiej Wojsko Polskie 2003. Autor grafik do książki Powiew weny. Jego prace znajdują się zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą (m.in. w Niemczech, Kanadzie, Ukrainie, Czechach). W 1999 r. założył w Wejherowie pierwszą organizację skupiającą malarzy, fotografików oraz rzeźbiarzy pod nazwą Klub Plastyków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie. Przez 8 lat był jej prezesem. W 2000 r. był współzałożycielem Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział w Wejherowie.
W 2010 r. wyróżniony przez Prezydenta Miasta Wejherowa Medalem Miasta Wejherowa za działalność na rzecz zachowania i rozwoju kultury regionalnej Kaszub, za rozbudzanie społecznych inicjatyw, a także szerzeniu kultury duchowej i materialnej Małej Ojczyzny. Obecnie członek Stowarzyszenia Plastyków Zrzeszenia Kaszubko-Pomorskiego w Wejherowie im. Stefana Lewińskiego, którego jest także współzałożycielem.

Wystawa "Stąd do ciekawego świata" składa się z prac, których tematy zaczerpnięte zostały z pejzaży i architektury różnych krajów, w tym arabskich. W niektórych przypadkach szkice do późniejszych obrazów powstawały w Maroku, Jordanii, a także Austrii. Prezentacja prac Kalwaria wejherowska nocą z 2010 r., jak i obecna, są jakby autoanalizą dominujących tematów w dotychczasowej twórczości autora.

Wystawa jest czynna do 17 lipca br.

Wstęp wolny!
Zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Interdyscyplinarna wystawa!
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
Aktualności
Ogłaszamy konkurs z okazji Światowego Dnia Kosmosu.
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jednoc...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006