Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa malarstwa Pawła Galińskiego i Magdaleny Ścieżyńskiej oraz fotografii Piotra Radomskiego

Data publikacji: 24.02.2016, 15:05

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Pawła Galińskiego i Magdaleny Ścieżyńskiej oraz fotografii Piotra Radomskiego. Wernisaż odbędzie się w czwartek 3 marca 2016 r. o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Paweł Tadeusz Galiński urodził się w 1975 roku w Gdańsku, od dzieciństwa mieszka w Tczewie. Zajmuje się malarstwem artystycznym. W roku 2001 ukończył prywatną policealną szkołę artystyczną „Akademię Multimedialną” w Gdańsku, otrzymując tytuł: artysty plastyka – projektanta. Rysował od wczesnego dzieciństwa, malarstwem zajął się - na poważnie - w roku 1996, najpierw samodzielnie, potem pod okiem promotora i pierwszego Mistrza, Janusza Janowskiego (lata 1997 – 2003). W kolejnych latach Paweł Galiński korzystał z rad i korekt kilku innych artystów malarzy, przede wszystkim: Janusza Mokwy, Witolda Pazery oraz Piotra Króla. Od 2007 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). Należy również do ogólnopolskiej grupy artystycznej „Klub Twórców Sztuki”. Paweł Galiński uczestniczył w 56 wystawach grupowych, miał też 15 wystaw indywidualnych.

Magdalena Ścieżyńska – artystka plastyk, malarka, rzeźbiarka, projektantka mebli, animatorka kultury. Ukończyła Królewską Akademię Sztuki w Antwerpii - Wydział Architektury Wnętrz oraz Wydział Wzornictwa Użytkowego. Od dziecka rozmiłowana w sztuce - w malarstwie oraz w rzeźbie. Mając zaledwie 5 lat tworzyła i malowała obrazy abstrakcyjne niezrozumiałe dla rówieśników. W latach 80-tych głównym tematem jej prac były holenderskie wiatraki i kopie J.F. Milleta – wykonane w technice olejnej. W latach 80-90-tych jej prace był wystawiane: Troison D’ Or w Brukseli; Kunst West Vlaanderen w Knoke; Ambachtelijk Kunst w Sint Niklaas; Hulst w Holandii. W 1997 r. przyjechała do Polski, tutaj zajęła się głównie projektowaniem mebli. W wolnych chwilach rzeźbi i maluje. Malarstwo jest jej największą pasją. Magdalena chętnie też sięga za przysłowiowe pióro i pisze. Spełniła jedno ze swoich marzeń – pisząc i wydając powieść przygodową „Między niebem a ziemią". W 2009 r. stworzyła Klub Twórców Sztuki i Internetową Galerię Twórców Sztuki. Jest członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polski – gdzie od 2014 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Krajowego. Uczestniczyła w wielu plenerach i wystawach zbiorowych. Sama również organizuje wystawy, konkursy malarskie, plenery międzynarodowe i warsztaty malarskie pod patronatem Urzędu Miasta w Grodzisku Wielkopolskim.

Piotr Radomski
– fotograf.
Wystawy:
2012 - Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
2013
- XI Ogólnopolska Wystawa Marynistyczna Galeria "N" Koszalin;
- XVII Ogólnopolska Wystawa z okazji Dni Koszalina pt. "Koszalin i inne zakątki Polski"- Galeria "N";
- Ogólnopolska Wystawa Marynistyczna ZPARP - Galeria Klubu KSM "Bałtyk" Koszalin;
- Wystawa Zbiorowa ZPARP pn. "Plenery 2013" - Galeria Klubu KSM "Bałtyk" Koszalin;
2014
- XII Ogólnopolska Wystawa Marynistyczna - Galeria "N" Koszalin;
- XVIII Ogólnopolska Wystawa z okazji Dni Koszalina pt. "Koszalin i inne Zakątki Polski" Galeria "N";
- Doroczna Wystawa Dorobku Artystycznego ZPARP - Galeria "N" Koszalin

Wystawa będzie czynna do 30 marca 2016 br.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Osiągnięcia sportowe tego utalentowanego polskiego lekkoatlety odzwierciedlą zaprezentowane medale, ...
Aktualności
Udostępniliśmy kolejną wystawę z cyklu "Nasze miasto - Twoja ulica". Tym razem prezentujemy ...
rodzina koci koci... Kociewiaków
O nas
Naszą maskotką jest koci koci... Kociewiak.
Aktualności
Wyjątkowa wystawa. Dydaktyczki i dydaktycy kierunku Rzeźba Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sz...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006