Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Pędzlem po mapie. Malarstwo i kolaże Martyny Czop

Data publikacji: 05.06.2017, 15:44

Pędzlem po mapie. Malarstwo i kolaże Martyny Czop – to tytuł najnowszej wystawy w Fabryce Sztuk. Wernisaż odbył się 8 czerwca 2017 roku o godz. 18.00 w siedzibie głównej przy ul. 30 Stycznia 4.

Martyna Czop - urodzona w 1990 r. w Malborku, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2016 r. uzyskała dyplom z Wyróżnieniem Dziekańskim w pracowni profesora Andrzeja Rysińskiego. Aneks do dyplomu został zrealizowany w pracowni Tkaniny Artystycznej pod kierunkiem prof. Doroty Grynczel. Absolwentka Liceum Plastycznego w Gdyni-Orłowie. Edukację artystyczną rozpoczęła w malborskim Ognisku Plastycznym. Główną dziedziną jej twórczości jest malarstwo, poza nim zajmuje się rysunkiem i kolażem. Uczestniczy w konkursach, projektach artystycznych i wystawach.
Przestrzenie widziane w pracach Martyny Czop można nazwać krajobrazami fantastycznymi – nie przedstawiają bowiem żadnego konkretnego wycinka rzeczywistości. Autorka prezentuje swoją wizję pejzażu, który konstruuje za pomocą środków malarskich zarówno na wielkoformatowych płótnach, jak i na mniejszych arkuszach papieru. Inspiracją do powstania obrazów były zdjęcia lotnicze, satelitarne, plany, mapy pogodowe i topograficzne przedstawiające powierzchniowe elementy Ziemi.

Pędzlem po mapie. Malarstwo i kolaże Martyny Czop
8.06-2.07.2017
ul. 30 Stycznia 4
Wstęp bezpłatny!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Zielone Świątki, rys. M.E. Andriolli, Z. Gloger, Rok polski w życiu, tradycyi i pieśni, Warszawa 1900, źródło: polona.pl
Aktualności
O ludowych obchodach Zielonych Świątek.
Aktualności
Ogłaszamy konkurs z okazji Światowego Dnia Kosmosu.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006