Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa Gremium Malarskiego im. Janusza Mokwy

Data publikacji: 17.04.2018, 15:24

Łączy ich talent, miłość do sztuki oraz pamięć o malarzu Januszu Mokwie. Dwudziestu czterech artystów, skupionych w Gremium Malarskim Jego imienia, zaprezentuje wybrane przykłady swej twórczości. Już 24 kwietnia 2018 r. przekonamy się, co ich inspiruje i jakie środki wyrazu stosują.
Twórcą i założycielem Gremium Malarskiego był Janusz Mokwa, którego prace znane są w całym kraju, jak i poza jego granicami. Początkowo była to sekcja plastyczna Spółdzielni Mieszkaniowej, która w 2008 roku przyjmuje nazwę „Gremium Malarskie”. Prace grupy były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Tczewie oraz w innych miastach. Aktywną działalność osłabiła nagła śmierć założyciela i mistrza w 2010 roku. Po wyborze jego przyjaciela Stanisława Buczkowskiego na następcę Gremium powoli odnowiło swoją aktywną działalność, czego znaczącym przykładem była wystawa w Werder (Havel) w Niemczech. 25 stycznia 2012 roku Gremium nadano imię Janusza Mokwy. Od śmierci Stanisława Buczkowskiego w styczniu 2012 roku Piotr Wegiera pełnił funkcję przewodniczącego. Obecnie Gremium przewodniczy Zofia Gąsiorowska.

Na wystawie swoje prace prezentują: Beata Brzozowska, Elżbieta Banecka, Anna Ciarra, Kazimiera Działowska, Irena Fidos, Paweł Galiński, Zofia Gąsiorowska, Hanna Jama, Maria Jaworańska, Katarzyna Kaczyńska, Irena Ociepka, Teresa Omernik, Grzegorz Pliszka, Gertruda Plutowska, Barbara Przespolewska, Ewa Pronobis, Mirosława Rapska, Bogusław Reszke, Elżbieta Rupinska-Kreft, Grażyna Stawikowska, Katarzyna Świerczyńska, Kazimiera Urban, Lucyna Wawrzynowska, Władysław Weremko.

Informujemy, że w dniach 11-13 oraz 20.05.2018 r. wystawa jest nieczynna.

wystawa Gremium Malarskiego im. Janusza Mokwy
24.04-3.06.2018 r.
wernisaż: 24.04.18 r. godz. 18.00
Tczew, ul. 30 Stycznia 4
Wstęp bezpłatny!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Aktualności
Aktualności
Prace kaligraficzne inspirowane różnymi kręgami kulturowymi.
Aktualności
Wracamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 15 wraz z nowa wystawa Piotra Detlafa i Adriana Kurzawy pt. ...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006