Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
IX Pchli Targ - fotorelacja

Data publikacji: 05.06.2019, 09:09

W niedzielę, 2 czerwca 2019 r., tczewska Starówka wypełniła się 160 kramami z biżuterią, aparatami fotograficznymi, zegarami, obrazami, rzeźbami, porcelaną, ceramiką, a także wiosennymi stroikami i innymi ozdobami do mieszkań, monetami, torbami, obrusami, maskotkami, ubraniami i zabawkami dla dzieci, książkami oraz drobnym sprzętem gospodarstwa domowego. Można było zamówić również karykatury czy upominki z grawerem. Pojawił się nawet powroźnik. Kilku wystawców dochód ze sprzedaży produktów przeznaczyło na cele charytatywne. Bazar to nie tylko możliwość kupna, sprzedaży czy wymiany towarów. Jest również doskonałą okazją, by zobaczyć nieraz unikatowe przedmioty z duszą, albowiem do Tczewa tego dnia przyjeżdżają kolekcjonerzy i rzemieślnicy z różnych stron Polski. Oczywiście tczewianie równie chętnie włączają się w tę akcję, organizując swe stanowiska handlowe.

Tradycją już jest, że impreza ma bogatą część artystyczną. Podczas tegorocznej edycji pojawił się smok Barnaba na szczudłach, uliczkami przechadzał się czarodziej, animatorki w kolorowych strojach puszczały w niebo bańki mydlane oraz zapraszały do strefy aktywnej zabawy, gdzie dzieci uczyły się paru cyrkowych trików. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty garncarstwa tradycyjnego. Okazało się, że nawet najmłodsi nie mieli problemów z toczeniem na kole garncarskim, a efekty ich pracy były wyjątkowo piękne.
Z kolei na Skwerze Różanym rozkwitła muzyka. W tym roku usłyszeliśmy: Tczewską Formację Szantową, Anię, Weronikę i Karola Pieczewskich, a także uczestników warsztatów wokalnych prowadzonych przez Agatę Sowę w Centrum Kultury i Sztuki: Jagodę Szołę, Konrada Repińskiego i Kornelię Poskrobko. Nie zabrakło też kataryniarza - Tadeusza Szatkowskiego.

Dziewiątą edycję Pchlego Targu zorganizowaliśmy we współpracy ze Strażą Miejską, Zakładem Usług Komunalnych i Komendą Powiatową Policji w Tczewie.

Słoneczna pogoda oraz bogaty asortyment sprawiły, że tczewianie i turyści tłumnie pojawili się na targu.
Galeria zdjęć

Pchli Targ 2019
Pchli Targ 2019
Pchli Targ 2019
Pchli Targ 2019
Pchli Targ 2019
Pchli Targ 2019
Pchli Targ 2019
Pchli Targ 2019
Pchli Targ 2019
Pchli Targ 2019
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006