Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
wystawa "Sfera"

Data publikacji: 02.02.2019, 10:16

W ramach wspólnego przedsięwzięcia, jakim jest „Sfera”, pozostawiliśmy sobie przestrzeń do indywidualnych poszukiwań, których kierunek wyznaczały osobiste interpretacje i odczucia. W ten sposób powstał projekt, który poprzez wszelkiego rodzaju środki wyrazu artystycznego zaprasza odbiorców do budowania ich własnych ścieżek interpretacji

- mówią jednym głosem młodzi twórcy wystawy,

a indywidualnie o swojej twórczości wypowiadają się w następujący sposób:

Adrian Kurzawa
„Za pośrednictwem zaprezentowanych prac lub: układu rzeźb i instalacji, chciałbym rzucić nowe światło na problemy, które stały się dla nas przezroczystą normą, problemy pomijane, zapomniane, nieobecne i nieodczuwane. Sfery zależności. Problemy w relacjach i rolach społecznych, decyzjach i wyborach, w zarządzaniu dobrem wspólnoty, problemy płynące z napięcia między emocjami a ich artykulacją”.

Piotr Detlaf
„W swojej części podejmuję tematykę związaną ze Sferą emocjonalną człowieka, wyrażoną w obrazach poprzez Sferę rozumianą jako pojęcie przestrzeni. Instalacje współtworzą wymiarowy obraz tego, jakimi jesteśmy jako jednostki, oraz jako gatunek. Zrezygnowałem ze standardowej formy prezentacji, nadając całości charakteru i spójności. Chciałem również podjąć tematykę globalnych problemów, ponieważ uważam, że Sztuka jest jedną z form działań w walce o lepszy świat”.

Nadia Malowana
„Moja część znajduje się w środkowej części sali. Składa się z obrazów wyeksponowanych tak, by żaden szczegół nie umknął oku. Nie mam nic do ukrycia. Przedstawiam siebie dosłownie, tak jak literalnie podchodzę do tematu Sfery. Prosta geometria moich dzieł ukazuje moją relację z emocjonalnością. Odbieram uczucia za nieskomplikowane twory ludzkiego umysłu i przedstawiam je w taki właśnie sposób. Zimny, analityczny. Za całą tą serią kryje się jedna prosta konkluzja. Jednak zależy już od jednostki, jak będzie ona brzmieć”.

Julia Miotk
„W tyle sali znajduje się sfera podzielona na trzy ważne dla mnie tematy, czyli: dłonie, twarz, ciało. Problematyka oscyluje wokół człowieka, a szczególnie kobiety. W swoich pracach poruszam zagadnienia feministyczne, bliskości oraz zróżnicowania ideałów. Do dzieł bezpośrednio nawiązuje krótki film, mający na celu uświadomienie widzowi wartości każdego fragmentu. O jakie fragmenty chodzi? To oglądający ma odkryć sam”.


Sfera
wernisaż 26.02.19 r. godz. 18.00
27.02-7.03.19 r.
Tczew, ull. 30 Stycznia 4
Wstęp bezpłatny!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006