Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
In Memoriam XVIII Festiwal Grzegorza Ciechowskiego

Data publikacji: 21.08.2019, 10:43

W ramach IN MEMORIAM. XVIII FESTIWALU GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO zapraszamy na pokaz filmu i wystawę.

23.08.19 godz. 18.00, Fabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia 4 – pokaz filmu „Obywatel Miłość” (Polska 2018, 71’ reż. Wojciech Skrobiszewski) - obowiązują bezpłatne wejściówki

„OBYWATEL MIŁOŚĆ”,
czyli film o pragnieniu i cenie szczęścia Grzegorza Ciechowskiego
dokument
Polska 2018, 71’
reż. Wojciech Skrobiszewski
Arcyważny i obowiązkowy dokument dla zainteresowanych życiem i twórczością Grzegorza Ciechowskiego! Żona Grzegorza Ciechowskiego po wielu latach przerwała milczenie i stanęła przed kamerą, którą trzymał jej obecny mąż – Wojciech Skrobiszewski. Opowiedziała historię miłości i życia z liderem legendarnej Republiki. W efekcie powstał bardzo osobisty i emocjonalny obraz o wielkim uczuciu, które narodziło się i trwało na przekór przeciwnościom. Dotąd niepublikowane materiały pokazują artystę w nieznanym świetle jako głowę rodziny, ojca i męża.


24.08-31.08.19, ul. Jarosława Dąbrowskiego (deptak) – wystawa Fabryki Sztuk „Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka”

„GRZEGORZ CIECHOWSKI W OBIEKTYWIE MIROSŁAWA STĘPNIAKA”
Jedna wystawa, dwie ważne postacie.
Z jednej strony Grzegorz Ciechowski, muzyk o niekwestionowanym talencie, lider formacji Republika, który tworzył również jako Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, poeta. Z drugiej – Mirosław Stępniak – artysta fotografik, należący do Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.
Co z tego wynikło?
Gdy w latach 80. M. Stępniak pracował jako fotoreporter w czasopismach „Razem” i „Na przełaj”, gdzie specjalizował się w muzyce młodzieżowej, nie było innego wyjścia – prędzej czy później musiało nastąpić jego spotkanie z kultową Republiką. I zaczęło się. Pierwsza oficjalna sesja zdjęciowa formacji z 1982 roku, setki zdjęć z koncertów, konferencji prasowych i innych wydarzeń.
***
Jest 2015 rok. Fabryka Sztuk, w ramach In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego, przygotowuje ekspozycję o Grzegorzu Ciechowskim. Tym razem dochodzi do spotkania grafika Dariusza Wałaszewskiego z Mirosławem Stępniakiem, w wyniku czego powstaje wystawa „Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka”. Po oficjalnej premierze, która miała miejsce w Tczewie, wystawa zawędrowała dwukrotnie do Torunia. W tym roku udostępniamy ją na jednej z głównych ulic rodzinnego miasta lidera Republiki.


Zachęcamy do skorzystania z innych propozycji festiwalowych. Szczegóły: festiwalciechowskiego.pl
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006