Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
wystawa ikon

Data publikacji: 18.02.2019, 09:24

Zwieńczeniem warsztatów pisania ikon jest wystawa „Światłość pędzlem rozpisana”, na którą zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem Węgajty, Scholą Węgajty i Grupą Agathos. W Tczewie już po raz czwarty odbywają się warsztaty, które prowadzi Małgorzata Dżygadło-Niklaus i Ewa Grześkiewicz. Ich inicjatorem był zakochany w swoim mieście, a mieszkający obecnie na Warmii, Ryszard Walkowski. To on w znacznej mierze przyczynił się do tego, że w 2014 roku odbyła się pierwsza wystawa ikon w Fabryce Sztuk. Z kolei dzięki współpracy z malującą tczewianką, Wandą Pietrasewicz, znaleźli się chętni na naukę ikonopisania.

Na wystawie zaprezentowane są prace:
z Grupy Agathos: Katarzyny Barszcz, Bartosza Bremera, Małgorzaty Dżygadło-Niklaus, Ewy Grześkiewicz, Julity Jaśkiewicz-Macek i Cecylii Szali,
z Warmińskiej pracowni ikony: Anny Cieślak, Wiesławy Cybulskiej, Aleksandry Dajnowiec, Alicji Frąckowiak, Ewy Grygieńcza, Jolanty Kalinowskiej, Wiesławy Krajewskiej, Krystyny Kuszewskiej, Lidii Mossakowskiej, Danuty Nowickiej, Iwony Odrowąż - Pieniążek, Aleksandry Pietraszewskiej, Alicji Piecyk, Wiolety Sekścińskiej, Antoniego Soduły, Jolanty Wagner, Ryszarda Walkowskiego i Joanny Żach,
z Grupy tczewskiej: Władysławy Elmiś, Aliny Furmaniak, Pauliny Hejnowskiej, Elżbiety Krukowskiej, Angeliki Piaseckiej, Wandy Pietrasewicz, Grażyny Stawikowskiej i Jerzego Wrzałkowskiego.

Wernisaż odbył się w niedzielę, 24 lutego 2019 r. o godz. 15.00 przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie.

W świat ikony wprowadziła licznie zebranych gości prezentacja „Italia bizantyjska znana i nieznana” Julity Jaśkiewicz-Macek z Grupy Agathos oraz śpiew kantora Scholi Węgajty, Wolfganga Niklausa.

wystawa ikon „Światłość pędzlem rozpisana”
24.02-29.03.19 r.
Tczew, ul. 30 Stycznia 4
Wstęp bezpłatny!
Galeria zdjęć

"Światłość pędzlem rozpisana" - wernisaż
"Światłość pędzlem rozpisana" - wernisaż
"Światłość pędzlem rozpisana" - wernisaż
"Światłość pędzlem rozpisana" - wernisaż
"Światłość pędzlem rozpisana" - wernisaż
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006