Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Europejska Noc Muzeów online

Data publikacji: 15.05.2020, 15:29

Tegoroczna Europejska Noc Muzeów odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Przeróżne propozycje kulturalne przygotowały muzea w całym kraju.

Zapraszamy na wirtualne otwarcie wystawy „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek” pod patronatem Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego i Polskiej Agencji Kosmicznej.

To opowieść, autorstwa Józefa Ziółkowskiego, o dwóch wielkich postaciach, zaprzyjaźnionych ze sobą humanistach, którzy wywarli wpływ na dotychczasowe postrzeganie świata.

Aleksander Sculteti (ok. 1485-1570) – urodzony w Tczewie kartograf, doktor prawa, notariusz publiczny w Kurii Rzymskiej, kanonik warmiński, autor monumentalnego dzieła „Chronologia świata…”, pozbawiony stanowisk i majątku, czterokrotnie więziony w watykańskim więzieniu, zmarł na obczyźnie. Jego przyjaciel i bliski współpracownik – Mikołaj Kopernik (1473-1543) – wielki polski astronom, którego heliocentryczna teoria budowy świata wywróciła do góry nogami zdogmatyzowany ogląd boskiego porządku Wszechświata, któremu należało wierzyć na słowo, nawet gdy fakty obserwacyjne i doświadczenia temu przeczyły.

Wernisaż online
16 maja o godz. 19.00:

Przypominamy, że wystawę będzie można zwiedzać indywidualnie już od 18 maja.

#kulturaonline #zostanwdomu
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006