Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
wystawa „Słowiańskie fantazje"

Data publikacji: 13.02.2020, 13:12

Zapraszamy na wystawę „Słowiańskie fantazje" Teresy Maslowskiej i Marka Zagórskiego. Wernisaż odbędzie się 17 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w kamienicy Fabryki Sztuk przy ul. Podmurnej 15 w Tczewie.

Teresa Maslowska (ur. w 1951 r. w Tczewie) posiada wykształcenie pomaturalne ekonomiczne, studium kulturalne i pedagogiczne. Wykonuje gobeliny, maluje i fotografuje. Uprawia malarstwo olejne i akwarele. Brała udział w wystawach w kraju, jak i poza jego granicami (Niemcy, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania, Stany Zjednoczone i Francja).


Marek Zagórski (ur. w 1957 r. w Starogardzie Gdańskim). Rzeźbiarz, ceramik, animator wydarzeń kulturalnych. Twórca regionalny. Autor 30 wystaw indywidualnych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju, jak i poza jego granicami (Niemcy, Holandia, Francja, Dania). Organizuje plenery rzeźbiarskie i malarskie (Twardy Dół, Borzechowo, Grodzisko Owidz, Bartel Wielki). Organizował cykl wystaw zbiorowych „Zakochani w Kociewiu Zakochanym w Kaszebach. Przyjaciele z Plenerów”. Był współorganizatorem wystawy „Kociewie Piękna Kraina, Sacrum” (Muzeum Diecezjalne w Pelplinie). Czterokrotnie otrzymał stypendium artystyczne Prezydenta Starogardu Gdańskiego (2015, 2017-2019). W 2019 r. otrzymał medal Świętego Stanisława za działalność patriotyczną, społeczną i charytatywną w dziedzinie kultury.


Wystawa będzie czynna do 13 marca 2020 r.
Wstęp wolny!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006