Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
fotorelacja z warsztatów modelarskich

Data publikacji: 09.03.2020, 09:44

Precyzja, cierpliwość i wytrwałość – takimi cechami wykazali się młodzi uczestnicy warsztatów modelarskich, jakie odbyły się 7 marca 2019 r. Ich inicjatorem był Mariusz Sobolewski, który jest dobrze znany z kilku przedsięwzięć, cieszących się wielkim zainteresowaniem tczewian. Wymienić należy chociażby spotkanie „Crazy blocks”, które zgromadziło ponad sześciuset uczestników, tworzących różne budowle z kloców COBI.
Tym razem pan Mariusz postawił na modelarstwo. Zaprojektował model halowy typu F1N, który mieli wykonać uczestnicy warsztatów. Dzięki wsparciu firmy Thales każdy mógł zabrać do domu wynik swojej pracy. Młodzi adepci modelarstwa szlifowali, korzystali z wycinarki, mierzyli, kleili poszczególne elementy, rzecz jasna pod czujnym okiem taty czy dziadka. W chwilach przerwy można było skorzystać ze stanowisk z symulatorami lotu. Następnie trzeba było wypróbować nowo powstały model w praktyce. W tym celu konstruktorzy udali się do I Liceum Ogólnokształcącego. Modele latały w hali sportowej szkoły w ramach zawodów, które dostarczyły wielu sportowych emocji. Notabene, pierwsze zawody modelarskie zorganizowała w 1905 roku Komisja Lotnicza Aeroklubu Francji.
Kolejne warsztaty odbędą się 4 kwietnia, zapisy: promocja@fabrykasztuk.tczew.pl - należy podać imię i nazwisko dziecka oraz wiek, imię i nazwisko oraz telefon opiekuna.
Udział bezpłatny.
Galeria zdjęć

warsztaty modelarskie
warsztaty modelarskie
warsztaty modelarskie
warsztaty modelarskie
warsztaty modelarskie
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Wystawy
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006