Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Fabryka Sztuk online - odcinek 8

Data publikacji: 04.05.2020, 14:06

Edukacja – to jeden z filarów działalności Fabryki Sztuk. Co roku w ofercie edukacyjnej pojawia się kilkadziesiąt propozycji: lekcji historycznych, etnograficznych, z zakresu sztuki, a także warsztatów artystycznych. Wśród tych ostatnich wymienić można malowanie na szkle, które zawsze cieszyło się sporym zainteresowaniem. Z tego względu pierwsze warsztaty online zostały poświęcone temu rodzajowi sztuki.

Po sporej dawce wiedzy na temat tradycji tworzenia barwnych zdobień na szkle, którą dostarcza etnolog Kamila Gillmeister, następuje część praktyczna, podczas której Aleksandra Ujazdowska pokazuje krok po kroku, jak zostać obraźnikiem, czyli osobą malującą na szkle. W filmie zostały zaprezentowane również przepiękne obrazki wykonane przez kociewskich twórców ludowych. Po ich obejrzeniu nasuwa się wniosek, że w tej technice stosuje się mocne kolory, kontrastowo ze sobą zestawione.

Oprócz obejrzenia filmu zachęcamy do pobrania szablonu oraz stworzenia w domu swojego dzieła, którym można pochwalić się na profilu społecznościowym.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Malowanie na szkle.

#kulturaonline #zostanwdomu
Galeria zdjęć

inspiracja - Dwanaście słoneczników van Gogha
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006