Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
relacja z IV Wrześniowego Targowiska 2017

Data publikacji: 07.09.2017, 09:09

IV Wrześniowe Targowisko
IV Wrześniowe Targowisko
(fot. M. Małkiewicz)
Fatalna pogoda nie pozostawiała nam złudzeń. Deszcz zwycięży z Wrześniowym Targowiskiem – takie myśli błąkały się w naszych głowach już od piątku. Na szczęście, kilkanaście minut przed godziną dziesiątą zza chmur wyszło słońce, a właściwie jego namiastka. Pozwoliło to na zorganizowanie stoisk ponad 50 wystawcom, czyli połowie z tych, którzy wcześniej zadeklarowali swój udział w wydarzeniu. Pozostałych odstraszyła zapewne niekorzystna aura. Handlowano głównie używaną odzieżą i zabawkami; ceny były naprawdę okazyjne. Pojawiły się również stare zegary, monety, moździerze, dzwoneczki, pacynki i różnego rodzaju inne drobiazgi, które przyciągały wzrok odwiedzających. Wystawcami byli przeważnie mieszkańcy Tczewa, ale również kolekcjonerzy z Trójmiasta, Olsztyna i nawet Słupska.

Wrześniowe Targowisko wzbudziło zainteresowanie tczewian, którzy spacerując po Skwerze Doktora Schefflera, spotykali po drodze maskotki – urocze tygryski z GPEC Tczew. Dzięki uprzejmości wspomnianej spółki czynna była fotobudka – chętnych do sesji zdjęciowych również nie brakowało.

Wrześniowe Targowisko odbyło się po raz czwarty, tradycyjnie w pierwszą sobotę września. Za pomoc w organizacji wydarzenia podziękowania kierujemy w stronę GPEC Tczew – Partnera imprezy, Zakładu Usług Komunalnych, Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Policji, kancelarii notarialnej Beaty Janickiej, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Galeria zdjęć dostępna pod adresem:http://pchlitarg.tczew.pl/index.php?p=6,0,0
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Metropolitalna Karta do Kultury - odbierzesz ją w bibliotece, a skorzystasz również u nas.
Aktualności
Zachęcamy do zapoznania się z historią Osiedla im. S. Staszica. Kiedy powstało, jakie najważniejsze ...
Aktualności
Łączy ich talent, miłość do sztuki oraz pamięć o malarzu Januszu Mokwie. Dwudziestu czterech artystó...
Aktualności
Miłośników malarstwa sztalugowego zapraszamy na wystawę ukazującą twórczość Danuty Dzwonkowskiej.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2018
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006