Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
XII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego - wyniki

Data publikacji: 18.09.2019, 08:44

Zapraszamy na XII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego. Organizatorem i koordynatorem od lat jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej. Fabryka Sztuk obok Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Skulteta w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie i Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim jest współorganizatorem wydarzenia.

Poniżej publikujemy wyniki konkursu plastycznego i kategorii: juwenilia literackie

PROTOKÓŁ finału konkursu plastycznego towarzyszącego XII Festiwalowi Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego

7 listopada 2019 r. w Fabryce Sztuk w Tczewie Jury konkursowe w składzie:
Przewodniczący – Wiesława Dolina-Niżyńska
Członkowie:
Irena Pijanowska-Morus – nauczycielka plastyki
Kamila Gillmeister – gł. specjalista ds. wystawienniczych i warsztatów artystycznych w Fabryce Sztuk
Aleksandra Ujazdowska – plastyk w Fabryce Sztuk
rozstrzygnęło konkurs plastyczny towarzyszący XII Festiwalowi Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego

W konkursie mogły wziąć udział dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, średnich, a także domów kultury, różnych form pracy pozaszkolnej.
Na konkurs wpłynęło 147 prac i zakwalifikowało się 146 prac.

Prace zostały ocenione według następującego podziału:
I grupa - uczniowie przedszkoli i klas 0,
II grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy I – III,
III grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy IV – VI,
IV grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy VII – VIII,
V grupa - uczniowie szkół średnich

Przyznano nagrody i wyróżnienia następującym osobom:
W grupie I:
Wyróżnienie – Lena Dybicz, Gminne Przedszkole w Zblewie
Wyróżnienie – Natalia Płocharczyk, Szkoła Podstawowa nr 4 w Tczewie
Wyróżnienie – Milena Mytyk, Gminne Przedszkole w Zblewie
Wyróżnienie – Nina Dzienniak, Gminne Przedszkole w Zblewie
III miejsce – Kuba Hejmej, Szkoła Podstawowa nr 4 w Tczewie
II miejsce – Iga Maciuńska, Szkoła Podstawowa nr 4 w Tczewie
I miejsce – Kinga Meyer-Podolska, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd.

W grupie II:
Wyróżnienie – Julia Chojnacka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie
Wyróżnienie – Jan Wardin, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie
III miejsce – Weronika Isakowska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gd.
III miejsce – Antonina Drewek, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd.
II miejsce – Magdalena Krukar, Zespół Szkół w Subkowach,
II miejsce – Natasza Grenc, Szkoła Podstawowa 2 w Pelplinie
I miejsce – Michalina Toczek, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd.

W grupie III:
Wyróżnienie – Martyna Kowalska, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie
Wyróżnienie – Zuzanna Małkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie
Wyróżnienie – Sebastian Piotrowski, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gd.
III miejsce – Zuzanna Wadas, Fontanna Marzeń, Prywatna Szkoła Podstawowa w Tczewie
II miejsce – Agata Różycka, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
I miejsce – Szymon Muchowski, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie

W grupie IV:
III miejsce – Dominika Tworek, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
II miejsce – Zuzanna Kulig, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
I miejsce – Michalina Storma, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

W grupie V:
Wyróżnienie – Weronika Literska, Zespół Szkół Rolniczych, Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie
Wyróżnienie – Zofia Zawitowska, Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gd.
III miejsce – Małgorzata Templer, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie
II miejsce – Szymon Kokoc, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
II miejsce – Kinga Jabłonka, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie
I miejsce – Agata Brzoskowska, I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gd.

Protokół posiedzenie jury XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego
kategoria: Juwenilia literackie


Skład jury:
Aneta Lica – przewodnicząca
Anna Wilczewska
Zdzisław Czyż

kategoria: poezja
I nagroda – Spacer z pradziadkiem (ma0327) – Maria Apostołowicz – Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Katolickich w Tczewie
II i III nagrody nie przyznano

kategoria: proza
I nagroda – Poranek trzciny z Jeziora Kochanki (KARATE) – Julia Potrzebowska – PSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Starogardzie Gdańskim
II nagroda – Ten czas – zwierzenia dziadka Staszka (SIOSTRA) – Lena Gomuła - PSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Starogardzie Gdańskim
-
III nagroda – Z Kociewia do Auschwitz (MISIEK) – Michał Negowski - PSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienie – Jak to u nas na Kociewiu bywało… (TORII) – Natalia Kończyńska – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

Tczew, 13 listopada 2019 r.

Rozkodowania dokonała Eleonora Lewandowska.

Nagrody zostały wręczone 20 listopada.
Gratulujemy!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Prace kaligraficzne inspirowane różnymi kręgami kulturowymi.
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006