Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
wystawa "POMIĘDZY" grafika i animacja: Agata Dworzak-Subocz i Izabella Retkowska

Data publikacji: 25.06.2019, 07:08

Zapraszamy na wystawę grafiki i animacji POMIĘDZY Agaty Dworzak-Subocz i Izabelli Retkowskiej. Wernisaż odbędzie się 9 lipca o godz. 18.00 w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.

Pomiędzy tym co nas otacza a tym co widzimy, pomiędzy okiem a umysłem rodzi się obraz. Realność i fikcja stają się tworzywem, z którego artystki budują wirtualne przestrzenie. Agata Dworzak-Subocz i Izabella Retkowska, obie – graficzki, wykorzystując zapis fotograficzny kreują autonomiczne światy oparte na odmiennej percepcji. Agata Dworzak-Subocz przeobraża zarejestrowaną rzeczywistość wykorzystując programy cyfrowe i tradycyjne techniki graficzne (serigrafia), Izabella Retkowska patrząc na świat z bardzo bliskiej odległości (makrofotografia) odkrywa „niewidzialne”.


AGATA DWORZAK-SUBOCZ
Artystycznie i zawodowo związana z Toruniem. Doktor habilitowany sztuki, nauczyciel akademicki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzi zajęcia ze studentami Grafiki i Projektowania Graficznego z podstaw grafiki warsztatowej, technik druku płaskiego i cyfrowego przetwarzania obrazu. Laureatka wielu konkursów z dziedziny grafiki warsztatowej i cyfrowej. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej grafiki prezentowane były na 34 wystawach indywidualnych i 145 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, St. Zjednoczonych, Korei, Indiach, Bułgarii, Belgii, Słowenii, Chorwacji, Portugalii, Białorusi, Kanadzie, Chinach, Cyprze, Hiszpanii, na Węgrzech i na Litwie. Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie i Peace Paper Project /USA/. Prezes Fundacji Świątynia Sztuki.

IZABELLA RETKOWSKA
Doktor habilitowany sztuk plastycznych w zakresie sztuk pięknych. W latach 2006-2017 związana z Zakładem Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Obecnie mieszka i tworzy w Niemczech. Zajmuje się grafiką, fotografią kreacyjną, wideo i animacją. Autorka 17 wystaw indywidualnych. Brała udział w ponad 100 wystawach i festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Chinach, Bułgarii, Serbii, Rumunii, Kanadzie, Grecji, Słowacji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech.


Wstęp wolny!
Wystawa jest czynna do 31 lipca br.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Piknik Historyczno-Militarny, czyli żywa lekcja historii. Tym razem motywem przewodnim jest historia...
Aktualności
Przed nami piąta edycja konkursu polegającego na zaprojektowaniu wakacyjnej pocztówki.
Wystawy
Osiągnięcia sportowe tego utalentowanego polskiego lekkoatlety odzwierciedlą zaprezentowane medale, ...
Aktualności
Nasza najnowsza wystawa etnograficzna będzie dotyczyć zwyczajów pogrzebowych.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006