Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
„Spacer po Witten”. Peter Liedtke w Fabryce Sztuk

Data publikacji: 12.06.2012, 12:07

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na spotkanie z Peterem Liedtke pt. „Spacer po Witten”. Prelekcja odbędzie się w sobotę 16 czerwca br. o godz. 16.00 w siedzibie Fabryki Sztuk, przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie.


"Kto chce poznać wspaniałą okolicę, znajdzie ją usatysfakcjonowany w Zagłębiu Ruhry, ponieważ idąc pieszo w przeciągu kilku godzin można spotkać tu to wszystko, co niesie
ze sobą pogodny krajobraz: urocza dolina, otoczona łagodnymi wzgórzami, zamki rycerskie, ruiny z mrocznymi korytarzami, pachnące łąki, a przy tym rzemiosło i handel"
. J.F. Wilhelmi 1828

Referat Petera Liedtke będzie wiosennym spacerem przez kwitnący krajobraz doliny Ruhry, jej historię, jak również ma on przybliżyć słuchaczom ciemne strony Zagłębia, które wraz
z młodym stosunkowo miastem Witten, dawną kolebką kopalni węgla, jest jednym
z największych okręgów przemysłowych Europy.


Peter Liedke jest prezesem Towarzystwa Tczew-Witten działającego w naszym mieście partnerskim, od wielu lat realizuje liczne projekty historyczne i artystyczne, służące przyjaźni polsko-niemieckiej i tworzeniu zdrowych relacji sąsiedzkich. Z jego inicjatywy w Witten odbyło się już kilka prelekcji z udziałem tczewian, natomiast jego prelekcja, będzie pierwszą w Tczewie, którą przedstawi nam mieszkaniec Witten.


Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wystawy
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006