Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Piknik Rodzinny w Parku Miejskim

Data publikacji: 16.07.2013, 13:01

Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki oraz Fabryka Sztuk serdecznie zapraszają na Piknik Rodzinny. 3 sierpnia, od godz. 15.00, Park Miejski w Tczewie zmieni się w arenę fantastycznej zabawy. Bawić będą się i dzieci i dorośli. Atrakcji będzie wiele.

  Mini park wyczynowy dla dzieci – dmuchańce i skakańce.

  Kącik malucha.

  Malowanie twarzy.

  Pokaz tworzenia balonowych zwierzątek i olbrzymich baniek mydlanych.

  Przejażdżki na kucykach.

  Warsztaty plastyczne dla wszystkich – garncarstwo, malarstwo na szkle, street art, papier czerpany.

  Pokaz pływających modeli statków i okrętów, który zaprezentują uczestnicy VII Zjazdu Modelarzy Szkutniczych i Okrętowych „KOGA”.

  Ścieżki astronomiczne. Zapoznamy się z działaniem zegara słonecznego, który znajduje się w Parku. Dowiemy się, jak niegdyś odmierzano czas. Przez specjalny teleskop przyjrzymy się słońcu! Obejrzymy fascynujące fotografie słońca. W tajniki astronomii wprowadzi nas Pan Jarosław Pióro – przewodniczący Tczewskiego Koła Miłośników Astronomii. Zdjęcia naszej gwiazdy udostępni Pan Paweł Rojewski, jeden z najlepszych fotografów słońca na świecie, laureat wielu nagród i wyróżnień, w tym prestiżowej AstroCamery.

  Ścieżki historyczne. Przy okazji rodzinnego spaceru po Parku poznamy jego dzieje. Dowiemy się również, kim był Grzegorz Ciechowski, którego imieniem nazwany został Amfiteatr.

  Na scenie amfiteatru wystąpi niezrównana „Wesoła Kapela” z repertuarem biesiadnym, a od godz. 18.00 rodzinny „KABARET WIDELEC”


Białostocki kabaret "Widelec" działa od czerwca 1997 roku. W tym czasie wystąpił ponad 1500 razy na terenie całego kraju. Jest laureatem głównych nagród większości festiwali kabaretowych. Ma na swym koncie również kilkanaście Nagród Publiczności. Widelec jest kabaretem rodzinnym, prowadzonym przez małżeństwo. Ich dzieci (4 i 7 lat) nieraz towarzyszą rodzicom w trakcie występów. Jako, że kabaret Widelec opiera się na inteligentnych, życiowych tekstach nie używając przy tym wulgaryzmów, często jest zapraszany na występy do szkół, na pikniki i festyny rodzinne. Młodzi widzowie oraz dzieci oglądające programy Widelca nie są narażone na kontrowersyjne przekazy. Repertuar Widelca jest bardzo szeroki. Tematyka jest bliska ludziom i dotyczy przede wszystkim życia. Każdy Widz ma szansę odnaleźć w programie coś dla siebie, zgodnie z motywem przewodnim - "Kabaret Widelec - Sztuka Bliżej Ludzi". Zawartość polityki w programie jest niewielka. Stawiają na dynamikę, szybkie tempo programu oraz porywające piosenki. Priorytetem Widelca jest rozbawienie widza bez uciekania się do wulgaryzmów i tanich, rubasznych chwytów. Autor tekstów, Jacek Janowicz jest trzykrotnym finalistą Turnieju Łgarzy w Bogatyni, wielokrotnym laureatem nagród za teksty i muzykę, dyplomowanym dziennikarzem oraz zawodowym literatem.

Udział w pikniku jest bezpłatny!

Składamy serdeczne podziękowania Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Tczewie, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Tczewie, Lokalnemu Centrum Wolontariatu i Zakładowi Usług Komunalnych w Tczewie za pomoc przy organizacji Pikniku. O słodkości i pyszne jedzonko zadbają Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Radostowa.

Zapraszamy
3 sierpnia 2013, godz. 15.00-19.00
Park Miejski w Tczewie
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006