Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
"Tango nad Wisłą czyli Buenos Aires w Tczewie"

Data publikacji: 26.07.2013, 14:49

Fabryka Sztuk oraz Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert. 2 sierpnia Tczew będzie gościć Orkiestrę Kameralną Progress, która wystąpi na scenie Fabryki Sztuk.

„Orkiestra Kameralna Progress – to młody zespół, błyskotliwie wkraczający na scenę muzyczną Wybrzeża. Współtworzą go utytułowani soliści, kameraliści, laureaci wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Członkowie orkiestry wielokrotnie współpracowali z czołowymi postaciami scen muzycznych, koncertując w większości państw Europy. Orkiestra Kameralna Progress śmiało wkracza na sceny muzyczne Trójmiasta, jak i poza jego granice, pozyskując coraz liczniejsze kręgi wiernych słuchaczy. Bierze udział w znaczących wydarzeniach muzycznych na terenie całego Pomorza.
Zespół wykonuje kompozycje od baroku po współczesność, nie stroni również od muzyki filmowej i rozrywkowej. Ma na celu współpracę z instytucjami kultury, zespołami i poszczególnymi artystami w celu stworzenia wspólnych przedsięwzięć, łączących muzykę z poezją, teatrem czy obrazem. Orkiestra otwarta jest na wszelakie działania artystyczne”

za http://www.orkiestraprogress.pl/


W programie tczewskiego koncertu znajdą się m.in. porywające tanga Astora Piazzolli oraz El tango de Roxane z musicalu "Moulin Rouge". Orkiestrze pod batutą Szymona Morusa towarzyszyć będzie Paweł Zagańczyk – akordeon.

Koncert dofinansowany ze środków budżetu miasta w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy
2 sierpnia 2013, godz. 18.00
Fabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia 4.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
Wystawy
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006