Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
„Skąpiec” Moliera

Data publikacji: 06.11.2013, 10:39

„Patrzą na mnie wszyscy i śmieją się! Przysiągłbym, że oni wszyscy pomagali mu
w kradzieży! Dalej, prędko, komisarzy, policji, straże, sędziów, kleszczy, szubienice, katów! Wszystkich każę powywieszać; a jeśli nie odnajdę mego skarbu, sam się potem powieszę...”


Jaki będzie finał dochodzenia Harpagona, jednego z największych skąpców w historii literatury pięknej? O tym będą Państwo mogli przekonać się już niebawem, bowiem Amatorski Teatr Fabryki Sztuk ponownie stanie na scenicznych deskach. Tym razem wystawimy „Skąpca”, jedną z najpopularniejszych komedii Moliera. Opowieść, która w satyryczny sposób obnaża ludzkie słabości, w tym nasze skąpstwo i zachłanność, w krzywym zwierciadle przedstawia dusigroszów i lichwiarzy. Obrazuje konflikty rodzinne, a jednocześnie zwraca uwagę na ponadczasowe wartości, istotne w życiu każdego człowieka.
Obfitująca w zaskakujące zwroty akcji fabuła, barwne postacie, oraz znana nam już z poprzednich występów kreatywność i fantazja aktorów są gwarancją dobrej zabawy, i przyjemnie spędzonego czasu.
Zapraszamy na dwa przedstawienia, które wystawione zostaną w sali konferencyjnej, w budynku głównym Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.
Premiera: 28 listopada 2013 r., godz. 18:00.
Przedstawienie popremierowe: 29 listopada 2013 r., godz. 18:00.


Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006