Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Kazimierz Kutz w Fabryce Sztuk. Nowy sezon biesiad literackich.

Data publikacji: 10.01.2013, 12:50

Rozpoczął się nowy rok, a wraz z nim kolejny sezon z biesiadami literackimi. Na pierwszą w tym roku biesiadę zapraszamy w sobotę, 26 stycznia o godz. 12.00. Popularny cykl rozpocznie spotkanie z Kazimierzem Kutzem. Znanym reżyserem filmowym, teatralnym i telewizyjnym, scenarzystą filmowym, członkiem założycielem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, wreszcie politykiem - senatorem IV, V, VI i VIII kadencji, posłem na Sejm VI kadencji.

Podczas spotkania będzie prezentowana książka Kazimierza Kutza pt. „Piąta strona świata” .

Śląsk, piąta strona świata, to miejsce, gdzie zacierają się granice, a historia bawi się ludźmi i narodami. Nie sposób zamknąć go w sztywne ramy ani opowiedzieć od początku do końca. Można tylko próbować odsłaniać po kawałku, zestawić z tysiąca zabawnych, tajemniczych i fascynujących ludzkich historii.

Kazimierz Kutz pisał swoją debiutancką powieść przez piętnaście lat. Wsłuchując się w lokalne anegdoty i małe rodzinne epopeje, stworzył wielopokoleniową barwną panoramę Śląska. Przedstawia ją we wspomnieniach człowieka próbującego rozwiązać rodzinną tajemnicę z przeszłości. Tak autor, jak jego bohater bezustannie poszukują właściwego języka do zrozumienia zmieniających się czasów - lawirują między polszczyzną i śląską gwarą.

Kutz, który Śląsk ma we krwi, to niezrównany opowiadacz. W serii śmiesznych i strasznych historii portretuje ludzi borykających się z losem, którzy walczą i emigrują, filozofują i biorą życie lekko. Słowem, szukają swojego miejsca na ziemi.

/www.znak.com.pl/

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
Przyjmujemy zgloszenia na warsztaty dla dzieci.
Wystawy
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006