Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
KINO LETNIE Z FILMEM DUŃSKIM W FABRYCE SZTUK

Data publikacji: 25.06.2013, 11:38

Zmęczyłeś się już telewizyjną ramówką? Nie masz ochoty stale przełączać kanałów w poszukiwaniu nowości, których nie uświadczysz w gąszczu letnich powtórek seriali i programów rozrywkowych? A może po prostu masz ochotę wreszcie zobaczyć kino nietuzinkowe, niebanalne, a przy okazji świetnie spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi? Jeśli tak, to Fabryka Sztuk ma dla Ciebie wspaniałą propozycję!

Wraz z Duńskim Instytutem Kultury zapraszamy na cykl duńskiego kina letniego w kamienicy przy ul. Podmurnej 15. Seanse odbywać się będą w piątkowe wieczory zgodnie z poniższym harmonogramem. Start zawsze o godzinie 18:00. Zaczynamy już 5 lipca pokazem filmu „Zastępstwo”.


„ZASTĘPSTWO”
(Vikaren, reż. Ole Bornedal, THRILLER, 2007, 93 min.)
Z okazji Międzynarodowego Dnia UFO, jaki obchodziliśmy 2 lipca, Fabryka Sztuk i Duński Instytut Kultury pragną zaprezentować Państwu thriller, opowiadający o przybyszach
z kosmosu. „ZASTĘPSTWO” to opowieść o grupce szóstoklasistów, do których przychodzi w zastępstwie nowa nauczycielka. Chociaż jej zachowanie jest bardzo dziwne, szybko zdobywa sobie zaufanie wszystkich rodziców. Dzieci jednak wyczuwają, że mają do czynienia z istotą pozaziemską. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.
Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy lubią poczuć na skórze dreszczyk emocji. Zapewniamy, że nie będziecie się nudzić. „Zastępstwo” to bowiem przykład nietuzinkowego kina duńskiego, w którym wątki grozy przeplatane są komizmem sytuacyjnym, gdzie rzeczywistość tylko z pozoru wydaje się być normalna.
Wstęp wolny!
Nie czekaj! Przed telewizyjną nudą z domu do Fabryki Sztuk uciekaj!


PROGRAM SEANSÓW:

12 lipca 2013 r.
„Taniec z Regitze”
(Dansen med Regitze, reż. Kaspar Rostrup, DRAMAT, 1989, 87 min.)
Adaptacja powieści Marthy Christensen.
Karl jest cichym indywidualistą, jego żona Regitze to porywająca i żywiołowa osoba. On wspomina wspólne chwile: miłość od pierwszego wejrzenia i pierwszy wspólny taniec, narodziny syna, a także walkę z teściową o prawo do własnych decyzji. W tle widzimy zmieniający się świat. Kolejne wyzwania piętrzą się przed parą kochających się, lecz zupełnie różnych bohaterów. Los czyha na ich szczęście.

19 lipca 2013 r.
„Wielki niedźwiedź”
(Den kæmpestore bjørn, reż. Esben Toft Jacobsen, FAMILIJNY, 2011, 73 min., lektor)
Jedenastoletni Jonathan spędza wakacje u dziadka na skraju wielkiego lasu, zamieszkiwanego przez mityczne zwierzęta. W tym roku dołącza do chłopca jego młodsza siostra Sophie. Pewnego dnia dziewczynka zostaje porwana przez olbrzymiego niedźwiedzia. Teraz Jonathan musi zapuścić się w głąb lasu, by zmierzyć się z mitycznymi stworzeniami i uratować siostrę.

26 lipca 2013 r.
„Miałem marzenie”
(Drømmen reż.Niels Arden Oplev, DRAMAT, 2006, 110 min.)
Jest rok 1969. 13-letni Fris popada w niełaskę u dyrektora szkoły. Despotyczny dyrektor pastwi się nad chłopcem, nie zwracając uwagi na zakaz wymierzania kar cielesnych. Podczas wakacji Fris po raz pierwszy ogląda telewizję. Martin Luther King swoim przemówieniem inspiruje chłopca do walki o swoje prawa.

2 sierpnia 2013 r.
„Uczta Babette”
(Babettes gæstebud, reż. Gabriel Axel, KOMEDIODRAMAT, 1987, 103 min.)
Znawczyni wykwintnej kuchni Babette ucieka z Francji pogrążonej w walkach rewolucyjnych Paryskiej Komuny w 1871 roku. Dostaje posadę w małej, biednej wiosce rybackiej na dalekiej Północy. Zajmuje się domem dwóch surowych i religijnych sióstr, według których jedzenie czegokolwiek poza owsianką to urągający Bogu zbytek. Gdy Babette nagle otrzymuje więcej pieniędzy, postanawia zorganizować dla zszokowanych mieszkańców purytańskiej wioski wspaniałą ucztę.
1988 r. - Oscar za „Najlepszy film nieanglojęzyczny”
1989 r. - BAFTA – „Najlepszy film nieanglojęzyczny”
1989 r. - Nagroda Jury Ekumenicznego na Festiwalu w Cannes

23 sierpnia 2013 r.
„Europa”
(Europa, reż. Lars von Trier, DRAMAT, 1991, 113 min.)
Rok 1945, tuż po kapitulacji Niemiec. Leo, młody Amerykanin niemieckiego pochodzenia, chce pomóc swojej starej ojczyźnie. Zatrudnia się jako konduktor wagonów sypialnych
w Zentropa Express. Wkrótce odkrywa, że zamienia się w zwykłego pionka w grze między elitą władzy a zepchniętymi do podziemia nazistami.
(Nagroda Specjalna Jury za Wkład Artystyczny oraz nagroda Grand Prix du Jury na festiwalu Cannes 1991).

30 sierpnia 2013 r.
„Karla i Jonas”
(Karla og Jonas, reż. Charlotte Sachs Bostrup, PRZYGODOWY, 2010, 85 min.)
Trzynastoletniej Karli żal jest Jonasa, który mieszka w domu dziecka. Zainspirowana telewizyjnym programem „Bez śladu”, postanawia towarzyszyć Jonasowi w ekscytującej, ale niebezpiecznej podróży do wielkiego miasta, gdzie ich zdaniem może mieszkać biologiczna matka chłopca.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
Wystawy
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006