Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Biesiada literacka ze Stanisławą Celińską

Data publikacji: 14.11.2013, 08:55

Serdecznie zapraszamy na kolejną biesiadę literacką. Tym razem gościć będziemy Stanisławę Celińską - wybitną polską aktorką teatralną i filmową. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 listopada o godz. 13:30, w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.
Stanisława Celińska zadebiutowała w teatrze w 1968 r. Rok później ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Wieloletnia aktorka warszawskich teatrów: Współczesnego, Nowego, Dramatycznego, Studio i Kwadratu. Występowała także w Teatrze Nowym w Poznaniu. Brała udział w programach muzycznych i spektaklach Studenckiego Teatru Satyryków. Obecnie pracuje na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie oraz Nowego Teatru w Warszawie.
Podczas spotkania będzie prezentowana książka artystki „Niejedno przeszłam”.
„Stanisława Celińska ze swadą opowiada o aktorstwie i codzienności, o sukcesach i problemach, o autorytetach i szukaniu spokoju.
Książka jest złożona z dwóch głównych warstw: pierwszej – pełnej faktów oraz drugiej – refleksyjnej, z osobistym przesłaniem. Równolegle barwny portret Stanisławy Celińskiej tworzą jej przyjaciele i znajomi, m.in. Andrzej Wajda, Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski, Maciej Stuhr…”
/www.proszynski.pl/

Wstęp wolny!
Zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Aktualności
Aktualności
Wystawy
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006