Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Piotr Kraśko w Fabryke Sztuk

Data publikacji: 12.03.2012, 11:37

Fabryka Sztuk i Agencja Artystyczna R&K Nehrebeccy serdecznie zapraszają w niedzielę 18 marca o godz. 12.00 na kolejne spotkanie literackie z cyklu „Rozmowa o książce”. Tym razem Gościem będzie Piotr Kraśko, polski prezenter i dziennikarz telewizyjny.

Piotr Kraśko był korespondentem TVP z punktów zapalnych na całym świecie. Relacjonował m.in. zamachy bombowe w Londynie w 2005 roku; zniszczenia spowodowane huraganem Katrina i powodzią w Nowym Orleanie; tragiczne trzęsienia ziemi, tsunami i katastrofę jądrową w elektrowni Fukushima w 2011 roku; a także dramatyczne wydarzenia podczas kryzysów afrykańskich.

Prowadził też kilka relacji z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Od 27 maja 2008 jest prowadzącym główne wydanie Wiadomości TVP1, od 26 stycznia 2012 szefem tego programu.

Laureat nagrody Wiktora 2008 w kategorii Najlepszy prezenter.

Podczas spotkania będą prezentowane jego książki z serii Świat według reportera (Bliski Wschód, Afryka, Ameryka Łacińska). Książki są opisem podróży dziennikarza po wielu regionach świata.

Zdradzę, jak przetrwać noc na cmentarzu w Tijunie, pijąc tequilę z grabarzami, i co tam ukrywają kartele narkotykowe. A także: co przez okno w swoim domu widzi Dalajlama, jak jeździ się na snowboardzie na Saharze i dlaczego gogle potrzebne są do kolacji w czasie burzy piaskowej. Podam adres sklepu, w którym zakupy robią zakonnice gotujące dla papieża i przepis na ulubione spaghetti Mela Gibsona.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie.
Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Wystawy
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006