Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wieczór poetycki w Fabryce Sztuk

Data publikacji: 18.10.2013, 10:17

Serdecznie zapraszamy na wieczór z poezją Grażyny Zakrzewskiej. Podczas spotkania odbędzie się promocja debiutanckiego tomiku wierszy autorki pt. „Moje rozmowy z Aniołem”. Będzie to spotkanie z poezją uduchowioną, przepełnioną nostalgią, miłością, nadzieją, marzeniami oraz uwielbieniem ludzi, życia i … Bieszczad. Jednocześnie pełną pytań i niedomówień, pozostawiającą odbiorcy możliwość własnej odpowiedzi. Z jednej strony łagodną, wręcz kojącą, z drugiej unosząca się do krzyku, niejednokrotnie wyrażającego sprzeciw – dla ludzkiej bezduszności i braku pokory. Każdego z tych odczuć będzie można doznać wsłuchując się w wiersze w interpretacji autorki i zaproszonych gości.

Grażyna Zakrzewska, z domu Bradtke, jest z zawodu polonistką. Pracuje w Zespole Wychowania i Kształcenia im. Henryka Sienkiewicza w Rudnie. Osobowość poetki najpełniej oddają słowa jej przyjaciółki, pani Małgorzaty Makowskiej-Krasnow:
„Urodzona wiosną, gdy – niczym w jej panieńskim nazwisku – do życia się budzą bratki i fiołki. Te ostatnie spośród kwiatów łąk kocha najbardziej. Kocha łąki gór, a zwłaszcza Bieszczad. To w górach pisze wiersze całą sobą. W góry ucieka od ..., w góry ucieka do…
Kocha ludzi i jest ich ustawicznie ciekawa: swoich uczniów i tych napotykanych na szlakach. Między swymi pasjami – fotografią, filmem i teatrem – zawsze ma czas dla przyjaciół.
I zawsze pozostaje kwietniowa. Wiośniana.”


Spotkanie z poezją Grażyny Zakrzewskiej odbędzie się w piątek, 8 listopada o godz. 18:00 w siedzibie Fabryki Sztuk, w Tczewie przy ul. 30 Stycznia 4.
Podczas spotkania będzie również możliwość otrzymania tomiku wraz z autografem autorki.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wracamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 15 wraz z nowa wystawa Piotra Detlafa i Adriana Kurzawy pt. ...
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Aktualności
Ogłaszamy konkurs z okazji Światowego Dnia Kosmosu.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006