Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Pełne atrakcji lato z Fabryką Sztuk.

Data publikacji: 26.06.2013, 12:59

Wakacje! Letnia przygoda, odpoczynek, śmiech i zabawa. Również w Fabryce Sztuk. Serdecznie zapraszamy na „Pełne atrakcji Lato 2013”. Jak co roku przygotowaliśmy wiele propozycji, z których mogą skorzystać dzieci, młodzież i dorośli. Startujemy 1 lipca!

Grupy zorganizowane z półkolonii, jak również osoby indywidualne, tradycyjnie zapraszamy na zajęcia i warsztaty artystyczne, m. in. na:
Garncarstwo - tworzenie własnych przedmiotów z gliny;
Malarstwo na szkle - poznanie technik malowania na szkle, wykonanie własnego obrazka – konieczność przyniesienia własnych antyram (A4, A5 lub A6);
Decoupage - zdobienie przedmiotów serwetkami – konieczność przyniesienia elementów drewnianych, które będziemy zdobić;
Wykonywanie ozdób z filcu;
Różnorodne warsztaty plastyczne (m.in. mozaika z plasteliny, papierowe witraże, malowanie piaskiem, tekturowa płaskorzeźba, pejzaż sznurkowy, malowanie tczewskich zabytków, aborygeńskie malarstwo kropkowe).

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA:

Warsztaty ceramiczne lepienia z gliny
Zajęcia warsztatowe, polegające na lepieniu naczyń lub postaci z bajek metodą glinianych wałeczków. Uczestnicy zapoznają się z techniką lepienia z gliny i obsługi koła garncarskiego.
Zajęcia będą się odbywały w sierpniowe czwartki.

Z wizytą w dolinie Muminków
Zajęcia ruchowe dla dzieci, polegające na wspólnej zabawie w grupie oraz konkursach drużynowych.

Cuda na patyku
Dzieci wykonywać będą różne ozdoby, zabawki z patyczków od lodów np. motyla, obrazek w patyczkowych ramkach, pacynki, uśmiechnięte słoneczniki, czy kojarzące się z wakacjami lody na patyku.

Wakacyjne Kartki Pop-Up’owe
Warsztaty plastyczne, na których uczestnicy wykonają kartkę - na wybraną przez siebie okazję - w technice Pop-Up z rozkładającym się elementem dekoracyjnym. Własnoręcznie zrobiona kartka będzie wyjątkowym upominkiem dla bliskiej osoby.

Kocie tajemnice (lekcja historyczno - archeologiczna)
Lekcja o historii kotów, ich różnorodności oraz wpływie na świat przyrody i świat człowieka. Uczestnicy zajęć nie tylko zgłębią tajemnice kotów, ale również będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na ich temat poprzez różne zagadki.

Kocie tajemnice dla najmłodszych (warsztaty plastyczne + prezentacja multimedialna)
Druga odsłona zajęć Kocie Tajemnice. Nowa, bogata w animacje, efekty dźwiękowe i zagadki prezentacja adresowana jest do najmłodszych wielbicieli kotów. Dodatkiem do edukacyjnej prezentacji są warsztaty, na których dzieci przygotują swojego kociego strażnika na drzwi, czyli zawieszkę w formie kota na klamkę, która będzie ozdobą ich pokoju.

Tajemnice bursztynu
Lekcja o surowcu, który od niepamiętnych czasów stanowił przedmiot zbytu na Pomorzu. Opowiada o roli i pochodzeniu bursztynu, o wierzeniach i legendach z nim związanych, o jego magicznych właściwościach i wspaniałych przedmiotach z niego wykonanych.

Tradycyjne oraz wirtualne spacery po Tczewie
Fabryka Sztuk zaprasza na niezapomniane wędrówki szlakami tczewskich zabytków. Poznajmy nasze miasto. Zobaczmy, jak zmienia swoje oblicze. Propozycja dla grup zorganizowanych, do których mogą dołączyć osoby indywidualne.

WYSTAWY

STAŁE:
„Forsterami i Cookiem na kraniec świata” – wystawa historyczno – przyrodniczo –geograficzna, przybliżająca sylwetki i odkrycia słynnego tczewianina Jana Reinholda Forstera i jego syna, Jerzego Adama, którzy brali udział w II wyprawie Jamesa Cooka dookoła świata.
„Mosty Tczewskie” - wystawa fotograficzna, pokazująca historię tego unikatowego na światową skalę zabytku, wpisanego na listę Międzynarodowych Zabytków Inżynierii Budowlanej, na której znajduje się m.in. Wieża Eiffla.
„Torami tczewskiej kolei” - wystawa prezentującą czasy świetności tczewskiej kolei.
„Tczew poprzez wieki i zdarzenia” – wystawa historyczna, przybliżająca dzieje Tczewa od czasów prehistorycznych do II wojny światowej. Ekspozycja jest prezentowana w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.
„Wielka wojna w małym mieście” – wystawa historyczna, przybliżająca jedno z najdramatyczniejszych w dziejach naszego miasta zdarzeń - bitwę o Tczew z 1807 r., jak również ukazująca miasto w okresie napoleońskim. Wystawa jest prezentowana w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.
„W mieszczańskiej kamienicy” – wystawa historyczna, przybliżająca codzienność tczewskich mieszczan z przełomu XIX/XX w. Ekspozycja jest prezentowana w kamienicy przy ul. Podmurnej 12.

CZASOWE:

Do 31.07. – Browarnictwo w Tczewie – wystawa historyczna, prezentująca dzieje tczewskiego Browaru.
12.07. - 04.08. - „Muzyczne akwarele” - wystawa Janusza Marszalla; wernisaż 12.07., godz. 18.00.
17.07 – 07.08. - „Przestrzenie formalne” - wystawa fotograficzna Remigiusza Koniecko; wernisaż 17.07, godz. 18.00.
09. – 22.08. - Malarstwo. Zbyszek Blekiewicz; wernisaż 09.08., godz. 18.00.
08.08. – 30.09.2013 – „Grzegorz Ciechowski – flagowy muzyk z Tczewa” – wernisaż 08.08., godz. 18.00

W OKRESIE WAKACYJNYM ORGANIZUJEMY RÓWNIEŻ DZIAŁANIA, Z KTÓRYCH MOGĄ SKORZYSTAĆ WSZYSCY MIESZKAŃCY TCZEWA. ZAPRASZAMY NA:

Rodzinne warsztaty plastyczne:
06.07., godz. 10.00, siedziba Fabryki Sztuk ul. 30 Stycznia 4.
20.07., godz. 10.00, siedziba Fabryki Sztuk ul. 30 Stycznia 4.
10.08., godz. 10.00, siedziba Fabryki Sztuk ul. 30 Stycznia 4.
Cieszące się niesłabnąca popularnością, różnotematyczne warsztaty plastyczne dla całych rodzin. Fabryka Sztuk zapewnia wszystkie materiały plastyczne.
Warsztaty plastyczne dla dorosłych
Zajęcia będą się odbywały w lipcowe wtorki od godz. 17.00.
Uczestnicy zapoznają się z techniką filcowania, decoupage i linorytu.

Obóz archeologiczny dla młodzieży
Na IV obóz archeologiczny zapraszamy młodzież od II klasy gimnazjum.
Pierwszy turnus odbędzie się od 15 do 19 lipca, a drugi od 22 do 26 lipca.

Festyn rodzinny w Parku Miejskim
3 sierpnia w godz. 15.00 – 19.00
Warsztaty plastyczne, gry oraz zabawy dla dzieci i młodzieży, zabawy z ekologią i astronomią, pokaz modeli pływających, koncerty muzyczne i wiele innych atrakcji. Park Miejski zamieni się w arenę fantastycznej zabawy.
Na zakończenie - występ rodzinnego kabaretu „WIDELEC”.

Zapraszamy również do udziału w VI Konkursie Fotograficznym „Wakacje z aparatem” pod Patronatem Starosty Tczewskiego dr Józefa Puczyńskiego. Zadaniem uczestników jest fotograficzne przedstawienie wakacyjnych przeżyć lub miejsc odwiedzanych w czasie wakacji. Tematem VI edycji Konkursu są „Zwierzęta wśród nas”

Udział we wszystkich propozycjach Fabryki Sztuk jest bezpłatny!


Informacje i zapisy: tel. 58 530 44 81
www.fabrykasztuk.tczew.pl
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006