Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
„Trup” powraca specjalnie z okazji 5. Urodzin Fabryki Sztuk!

Data publikacji: 15.02.2012, 09:16

Fabryka Sztuk oraz Teatr Złe Siostry serdecznie zapraszają na „Trupa”
czyli próbę czytaną sztuki Barbary Świąder

„Trup” powraca specjalnie z okazji 5. Urodzin Fabryki Sztuk!

Obsada:
Adela – Wiesława Dolina-Niżyńska
Irmina – Sławomira Dąbrowska-Kopecka
Pola – Joanna Świąder
Reżyseria: Barbara Świąder
Trzy kobiety i jeden nieboszczyk... I to mężczyzna…
„Trup”
to debiut dramaturgiczny Barbary Świąder. Akcja sztuki rozgrywa się w ciągu dwóch dni poprzedzających pogrzeb tytułowego truposza. Trzy kobiety i jeden nieboszczyk... I to mężczyzna. On nie mówi już ani słowa, one wręcz przeciwnie – gadają bez przerwy. Jedna mało, druga więcej, a trzecia najwięcej. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że te trzy niewiasty są siostrami. Kochają się i nienawidzą. Nie mogą bez siebie żyć, ale też nie mogą na siebie patrzeć. Śmierć, miłość, nienawiść, drobne złośliwości, krzątanie się przy garach, zrzędzenie, mydło i ogórki kiszone – czegóż tu nie ma! „Trup” pokazuje życie ludzkie w pełni – od narodzin aż po zgon i z powrotem. Pogrzeb staje się pretekstem do swoistego sabatu rodzinnego i rozrachunku z życiem. Trzy kobiety wyciągają z zakurzonych zakamarków rodzinne traumy, ale i śmiesznostki – kłócą się o drobiazgi i próbują przemilczeć to, co najważniejsze. Jest i straszno, i śmieszno. Samo życie!

Teatr Złe Siostry to żeńska grupa, która powstała w Tczewie w 2009 r. pod nazwą Barba Luna. Tworzą ją połączone koneksjami rodzinno-towarzyskimi kobiety pod przewodnictwem teatrologa Barbary Świąder.
Premiera próby „Trupa” odbyła się 08.11.2009 r. w naszych murach. Zgromadziła ogromną publiczność, a artystki otrzymały owacje na stojąco. Od tego czasu Złe Siostry wystąpiły m.in. w Klubie Żak w Gdańsku w ramach cyklu PC Drama, prezentującego dramaturgię najnowszą. Teraz Złe Siostry powracają do Tczewa – jeszcze gorsze i jeszcze bardziej zabawne, by sprezentować gościom Fabryki Sztuk wyśmienitego „Trupa”! Zapraszamy!

Spektakl odbędzie się w piątek, 24 lutego 2012 r. o godz. 20.00
w naszej siedzibie w Tczewie, przy ul. 30 Stycznia 4, wstęp wolny

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006