Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
AMATORSKI TEATR FABRYKI SZTUK PRZEDSTAWIA

Data publikacji: 09.05.2014, 11:56

Kolejny raz deski sceniczne Fabryki Sztuk ożyją, wciągając publiczność w fascynujący świat teatru. Serdecznie zapraszamy na dwa przedstawienia będące efektem półrocznej pracy twórczej dzieci i młodzieży tczewskich szkół, podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez Malwinę Bałdowską. Dyplomowaną animatorkę społeczną, magister pedagogiki społecznej, absolwentkę studium teatralnego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, absolwentkę warsztatów teatralnych Polskiego Teatru w Moskwie, autorkę sztuk teatralnych, scenariuszy, tekstów naukowych o tematyce teatralnej, aktorkę scen niezależnych, reżyserkę, założycielkę Teatru Niezależnego „Cordis” w Gdańsku.
„Co świtem piszczy w trawie?”

Spektakl jest finalnym pokazem pracy dziecięcej grupy teatralnej. Odbędzie się 27 maja o godzinie 17.00 w naszej siedzibie, przy ulicy 30 Stycznia 4.
Przedstawienie opiera się na tekście Juliana Tuwima pt. ”Ptasie Radio”. Jest autorską aranżacją prowadzącej, gdzie leśna scenografia doskonale współgra z ptasią kłótnią. Inscenizacja jest zabawną formą poszukiwania dziecięcego dialogu w sprawie rozwiązywania zwykłych konfliktów.
„Na linii”

To premiera autorskiego przedstawienia Malwiny Bałdowskiej, które zostało przygotowane z grupą młodzieży. Odbędzie się 29 maja o godzinie 18.00 w naszej siedzibie, przy ulicy 30 Stycznia 4.
W jakim świecie żyje człowiek? Prawdy czy fikcji? Czy prawdziwy świat jest wtedy, kiedy jesteśmy podporządkowani systemowi? Bo wówczas podlegamy władzy, dla której człowiek jest zwykłym numerem zapisanym i istniejącym na kartce. A gdzie jest jego świat? Świat osobistych relacji, marzeń, pragnień? A może to społecznie nieakceptowany świat fikcji jest dla człowieka tym, w którym czuje się szczęśliwy, kochany, a jego dążenia są realizowane? A zatem, który ze światów jest prawdziwy?
- Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć w przedstawieniu „Na linii” z doborową grą aktorską, zawrotną zmianą akcji, gdzie na pograniczu dramatu oraz komedii bohaterowie próbują zaprosić widza do każdego ze światów – zaprasza na spektakl autorka i reżyserka, Malwina Bałdowska.
Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy

Galeria zdjęć

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Warsztaty plastyczne dla dzieci i ceramiczne dla dorosłych - to nasze propozycje zajęć edukacyjnych ...
Aktualności
W ramach XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego zapraszamy na wystawę fotograf...
Planer Kulturalny
Aktualności
Zaplanuj sobie kulturę!
Aktualności
Zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie "Chłopskie requiem. Zwyczaje pogrzebowe na polskie...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006