Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
AMATORSKI TEATR FABRYKI SZTUK PRZEDSTAWIA

Data publikacji: 09.05.2014, 11:56

Kolejny raz deski sceniczne Fabryki Sztuk ożyją, wciągając publiczność w fascynujący świat teatru. Serdecznie zapraszamy na dwa przedstawienia będące efektem półrocznej pracy twórczej dzieci i młodzieży tczewskich szkół, podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez Malwinę Bałdowską. Dyplomowaną animatorkę społeczną, magister pedagogiki społecznej, absolwentkę studium teatralnego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, absolwentkę warsztatów teatralnych Polskiego Teatru w Moskwie, autorkę sztuk teatralnych, scenariuszy, tekstów naukowych o tematyce teatralnej, aktorkę scen niezależnych, reżyserkę, założycielkę Teatru Niezależnego „Cordis” w Gdańsku.
„Co świtem piszczy w trawie?”

Spektakl jest finalnym pokazem pracy dziecięcej grupy teatralnej. Odbędzie się 27 maja o godzinie 17.00 w naszej siedzibie, przy ulicy 30 Stycznia 4.
Przedstawienie opiera się na tekście Juliana Tuwima pt. ”Ptasie Radio”. Jest autorską aranżacją prowadzącej, gdzie leśna scenografia doskonale współgra z ptasią kłótnią. Inscenizacja jest zabawną formą poszukiwania dziecięcego dialogu w sprawie rozwiązywania zwykłych konfliktów.
„Na linii”

To premiera autorskiego przedstawienia Malwiny Bałdowskiej, które zostało przygotowane z grupą młodzieży. Odbędzie się 29 maja o godzinie 18.00 w naszej siedzibie, przy ulicy 30 Stycznia 4.
W jakim świecie żyje człowiek? Prawdy czy fikcji? Czy prawdziwy świat jest wtedy, kiedy jesteśmy podporządkowani systemowi? Bo wówczas podlegamy władzy, dla której człowiek jest zwykłym numerem zapisanym i istniejącym na kartce. A gdzie jest jego świat? Świat osobistych relacji, marzeń, pragnień? A może to społecznie nieakceptowany świat fikcji jest dla człowieka tym, w którym czuje się szczęśliwy, kochany, a jego dążenia są realizowane? A zatem, który ze światów jest prawdziwy?
- Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć w przedstawieniu „Na linii” z doborową grą aktorską, zawrotną zmianą akcji, gdzie na pograniczu dramatu oraz komedii bohaterowie próbują zaprosić widza do każdego ze światów – zaprasza na spektakl autorka i reżyserka, Malwina Bałdowska.
Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy

Galeria zdjęć

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006