Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Po Dniach Otwartych Projektów Unijnych

Data publikacji: 18.09.2013, 11:05

W dniach 7-15 września 2013 r. na terenie całego województwa pomorskiego odbyły się „Dni Otwarte Projektów Unijnych” – największy w województwie cykl imprez promujących projekty unijne realizowane na terenie Pomorza.
Zaproszenie do udziału w organizacji Dni Otwartych otrzymała również Fabryka Sztuk, która powstała dzięki funduszom unijnym - w roku 2008 zostaliśmy uhonorowani główną nagrodą w I edycji ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” w kategorii Rewitalizacja.

Dni Otwarte odbyły się u nas 14 i 15 września. Jak zwykle przygotowaliśmy bogaty program z wieloma atrakcjami, który okazał się znakomitym sposobem na aktywne, rodzinne spędzenie wolnego czasu. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody odwiedziło nas ponad 800 osób. Ogromnym powodzeniem cieszył się pokaz uzbrojenia i szpital polowy przygotowany przez Samodzielną Grupę Odtworzeniową „POMORZE”. Chętni mogli zapoznać się z działaniem wozów bojowych, armat, dział przeciwlotniczych i innych militariów, a nawet spróbować swoich sił w ich uruchomieniu. Oczywiście pod okiem i w asyście wyszkolonych rekonstruktorów. Liczna grupa, w szczególności pań, odwiedziła „Salonik Urody” przygotowany przez Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, gdzie można było skorzystać ze studia fryzjerskiego i kosmetycznego. Gra miejska i rozwiązywanie krzyżówek tematycznie związanych z wystawami okazały się znakomitą rozrywką rodzinną. Dużo śmiechu i dobrej zabawy było przy grach plebejskich, które przyciągnęły najmłodszych gości. W przerwach między poszczególnymi atrakcjami można było spróbować specjałów myśliwskich firmy „Myśliwiec” ze Śliwic oraz wyrobów cukierniczych firmy „Meler” z Pelplina.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które wspomogły organizację Dni Otwartych. W szczególności SGO „POMORZE”, Pani Elżbiecie Tamarze Małeckiej – dyrektor ZSBiO oraz wychowawczyniom i uczennicom za przygotowanie „Saloniku Urody”, Panu Piotrowi Cymanowskiemu – dyrektorowi Zespołu Kształcenia Zawodowego za udostępnienie wyposażenia do saloniku, Towarzystwu Miłośników Ziemi Tczewskiej za zorganizowanie wystawy kronik Tczewa, Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskiemu Oddział Kociewski w Tczewie i Nadwiślańskiemu Klubowi Krajoznawczemu „TRSOW” za przeprowadzenie prelekcji i wędrówek po Tczewie, Pani Jadwidze Mielke z Zespołem za koncert muzyki myśliwskiej. Serdecznie dziekujemy również myśliwym z Koła Łowieckiego Szarak i członkom Komisji Kultury Łowieckiej w Gdańsku za opiekę nad wystawą „Kultura Myśliwska w Sztuce”, Panu Łukaszowi Brządkowskiemu i działaczom Forum „Dawny Tczew” za oprowadzanie po ekspozycjach oraz Zakładowi Usług Komunalnych w Tczewie za pomoc w przygotowaniu zaplecza technicznego Dni Otwartych.
Galeria zdjęć

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006